Meződy Ö. István, Szabó Z. László: Balaton. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propganda és Kiadó Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, számos fotóval gazdagon illusztrálva, német nyelven./Linen-binding, in paper cover, with a lot of picture, in German language.
Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Utinapló. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel. Jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 209+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas, foltos borítóval,de belül jó állapotban, fekete-fehér fotókkal.
Winkler Gábor: Győr. Fekete György, Szabó Béla fotóival. Bp., 2006, Interpress. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, magyar, angol és német nyelven.
3 db Budapest témájú könyv: Gábor Eszter: Budapesti Villák. Bp., 2001, Városháza, Kiadói papírkötésben. Radó Dezső: Parkok és erdők. Bp., 1993, Városháza. Kiadói papírkötésben. Radó Dezső: Budapesti parkok és terek. Bp., 1985, Magyar Nemzeti Galéria, Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált példány!
Oscar Kauffmann: Aus Indiens Dschungeln II. Erlebnisse und Forschungen. Leipzig, 1911, Klinkhardt und Biermann. Kiadói kopottas egészvászon kötés, a címoldal kötésénél javítással, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelven, térkép melléklet nélkül./
Linen-binding, the cover is worn, the coverpage repaired, in german language, without maps appendixes.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910, Lampel R.(Wodianer F. és Fiai.) Második kiadás. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó térképmelléklettel.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története.
I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p.
II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p.
III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p.
IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p.
V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben. 323 p.
+ A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. 354 p.
Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A Föld megismerésének története c. kötetnek a kötése eltér a többitől, nem ennek a kiadásnak a része. A borítók kopottak, a IV. kötet gerince némileg sérült, és az előzéklapjai szakadtak, hiányosak. A kötések egy része laza. Minden kötet fotókkal, ábrákkal térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.