A politikai filozófiai története I-II. Szerk.: Leo Strauss és Joseph Cropsey. Fordította: Berényi Gábor, Greskovits Endre, Keszthelyi András, Seres Iván. Bp., 1994, Európa. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Kecskés Pál: A bölcselet története főbb vonásaiban. Bp., 1943, Szent István Társulat. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták. Jó állaptoban.
Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychopathia Sexualis különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. Fordította: Dr. S.K.M. Budapest, 1908, Kostyál Jenő. II. javított kiadás. Modern egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel,
Dr. Künkel Fritz: A közösség a közösséglélektan alapfogalmai. Fordította Dr. Vető Lajos. Bp.. 1940, Scholtz Testvérek Kiadása. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban.
Szülők könyve. Zimmermann Ottó Könyve nyomán átdolgozta Kőrösi Henrik. Bp., 1928, Kir. Magyar Egyetemo Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, sérült hiányzó gerinccel, de belül jó állapotban.
Szemelvények Platonból. Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Simon József Sándor. Bp., 1910, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ceruzás alázhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó szennylap hiányzik, magyar és görög nyelven.. Landau József Könyv- és Papírkereskedése és Antiquariumának-kötésében.
Két régi pénzügyi témájú könyv:
Dr. Dákits Mihály: Valutánk ingazdozása a háború alatt. Mohács, 1927, Fridrich Oszkár Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés.
Rieger Gyula: A bank, mint üzlet. Tébe Könyvtár 108. Bp., 1944, Thébe Kiadóbállalat. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.