Könyvek: Történelem

Tételek száma: 100

Vályi András: Magyarország leírása, Mellyben minden hazánkbéli Vármegyék, Városok, Faluk, Puszták; uradalmak, fábrikák, huták, hámorok, savanyú, és orvosló vizek, fördőházak, nevezetesebb hegyek, barlangok, folyó vizek, tavak, szigetek, erdők, azoknak hollételek, Földes Urok, fekvések történettyek, külömbféle termésbeli tulajdonságaik, a betűknek rendgyek szerént feltaláltatnak. III. kötet. Buda, 1799, a Királyi Universitas Betűivel. Első kiadás, 16+688 p. Fűzött kötésben, a hátsó borítója és a gerince hiányzik, az elülső borító elvált a könyvtesttől, és kopott, foltos, a könyvtest egyben van, az elülső szennylap és előzéklap kijár, a hátsó előzéklap és szennylap hiányzik, a címlap széle kissé foltos. Hiánytalan, belül a lapok jó állapotban vannak.
15188.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
54.24
64.00
15189.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20.34
24.00
Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. Hetedik rész. Tíz év Magyarország legujabb történetéből. 1840-1849. I-II. I. kötet. A reform és nemzetiségi küzdelmektől a szabadságharc kezdetéig. II. kötet. A szabadságharc kezdetétől annak végig. Bp., 1874, Franklin-Társulat. Korabeli kopottas egészvászon, II. kötet gerince kissé sérült, az elülső előzéklapján ceruzás bejegyzésekkel, ex libris-szel.
15190.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20.34
24.00
Huber Alfonz: Ausztria története I-III. Átdolgozta Baróti Lajos. Átnézta Pauler Gyula. Bp., 1899, MTA. Átkötött korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az I. kötet hátsó borítója sérült, elvált a könyvtesttől, de belül jó állapotban.
15191.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20.34
24.00
Rátz Kálmán: A pánszlávizmus története I-II. kötet. Hodinka Antal előszavával. Budapest, é.n. (1941), Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés.
15192.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13.56
16.00
Történelem Kor és Életrajzok. 6 mű egybekötve.  Brodarics István: Brodarics históriája a mohácsi vészről. Ford., bev. és jegyzetekkel ellátta Szentpétery Imre. Magyar Könyvtár. Bp., é.n., (1903.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Angyal Dávid: Erdély politikai érintkezése Angliával. A mohácsi vésztől a szatmári békéig. Olcsó Könyvtár. Bp., 1902, Franklin-Társulat. II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. Ford. Kajlós Imre. Első füzet. Magyar Könyvtár. Bp.,(1903), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Berzeviczy Albert: Magyar utazók Olaszországban a múlt század első felében. Magyar Könyvtár. Bp., (1903.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Apponyi Albert gróf válogatott beszédei. Összeáll. Kőrösi Henrik. (Magyar Könyvtár.) Bp.,(1902.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Barabás Miklós: Barabás Miklós emlékiratai. Közli Kézdi Kovács László. (Olcsó Könyvtár.) Bp., 1902, Franklin.  Korabeli festett, aranyozott egészvászon-kötésben, 53+178+80+49 p.+1t.+85+237 p.
15193.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13.56
16.00

Megtekintett kategóriák

Aktuális híreink

Aukciós vásárlói jutalék: 22%

306. aukció:
Elszámolás: október 10-től;

307. aukció:
Fizetési határidő: október 20;
Elszámolás: október 24-től;

308. aukció:
Megtekintés: október 16-19 között;
Tételek átvétele: október 24-én, 10 órától;
Fizetési határidő: november 3;
Elszámolás: november 7-től

  Eseménynaptár

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2017 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.