Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerince kopott. A borítója foltos.
L. M. Nesbitt: Az Ismeretlen Abesszinia. Fordította Halász Gyula. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, fekete-fehér fotókkal, térképpel illusztrálva. Jó állapotban.
Hárs József, Bak Jolán et al.: Képes Krónikás. Sopron. Fordította Tótfalusi István, Kovács Andrea, Ureczky Lilla, Volker Menke. Az akvarelleket és a rajzokat Gyenes Péter készítette. Győr, 2005, Stabil Reklámstúdió. Első kiadás. Kiadói illusztrált fűzött keménykötés, számos rajzzal, képpel gazdagon illusztrálva, magyar, angol és német nyelven. Számozott (1500/464.) példány.