A régi Salgótarján képes levelezőlapokon. The old Salgótarján in Postcards. Stary Salgótarján Na Pohladniciach. Szerk.: Dupák Gábor. Salgótarján, 1996, Balassi Bálint Könyvtár. Kiadói papírkötés, magyar, angol és szlovák nyelven.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói félvászonkötésben. Egy lap enyhén sérült, az első előzéket vászonnal megerősítették.
Eötvös Károly: A Bakony II. kötet. Eötvös Károly munkái XXII. Budapest, 1909, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, picit laza kötéssel. Töredék kötet.
John Hagenbeck: India szigetvilága. (Ceylontól szumátráig.) Világjárók. Utazások és kalandok. Fordította Halász Gyula. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal, kissé kopottas gerinccel.
Koncz Ákos: Elbeszélések Debrecen multjából I-II. (Egy kötetben) Elbeszélések az ifjuság részére. Budapest, 1912, Hegedüs és Sándor Könyvkiadóhivatala, 76+74 p. Kiadói egészvászon kötés, a borítója foltos, intézményi bélyegzővel.
2 db egzotikus népekkel kapcsolatos könyv: Katz Richárd: Vidám napok barna emberek között. Budapest, é.n., Tolnai Nyomda. Illusztrált kiadói kartonált kötésben. Róheim Géza: A csurunga népe. Budapest, Leblang Könyvkiadó vállalat. az 1932-es kiadás reprintje. Kiadói papírkötésben.
Dr. Bíró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedűs Lóránt előszavával. II. kiadás. Bp., Hungária. Félvászon kötés, képekkel illusztrált, kopottas állapotban.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., é.n. (1897), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+ 4+229+3 p. + 1 t. Kiadói festett, illusztrált kissé kopottas egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, számos szövegközti és egész oldalas fekete-fehér fényképpel és kissé szakadozott kihajtható térképmelléklettel illusztrálva. A kötés Gottermayer Nándor könyvkötő műhelyében készült.
Gilitze István: P. Makó városának víz által való pusztulásáról. Makó, 1973, Csongrád megyei - Makói Városi Tanács. Kiadói papírkötés, 39 p.1821-es reprintje. A könyvben Jámboriné Balog Tünde 4 db. fekete-fehér illusztrációjával.