Arthur Heye: Nyugat peremén. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói kopottas, kissé foltos aranyozott egészvászon-kötésben. Néhány ceruzás bejegyzéssel.
Vegyes útikönyyv tétel, 2 db:
Jan Adamczewski: Illustrowany prezwodnik po Krakowie. Warsawa, 1989, Wydawnitctwo Interpress. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva, lengyel nyelven. Krakkó útikönyv. / Paperbinding, in polish language.
Eleni Palaszka- Papasztathi: Akhilleon: történet és legenda. Bp., 1995, Lola Kiadó. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva.
Herbert Tichy: Alaszka, Észak paradicsoma. Fordította: Konkoly Kálmán. Tizenhat képtáblával. Budapest, é.n, Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói kissé kopottas, kissé foltos félvászon kötés. Jó állapotban.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Angolból átdolgozta: Halász Gyula. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata, 164 p. Kiadói kissé kopottas gerincű aranyozott egészvászon sorozatkötésben, fekete-fehér fotókkal, és egy térképekkel illusztrálva, egy kijáró lappal.
Plan de Paris par Arrondissement. Nomenclature des rues avec la station du métro la plus proche. Bois de Boulogne avec Répertoires. Paris, é.n., A. Leconte et Guilmin. Kiadói egészvászon kötés, utcanevek jegyzékével, számos térképpel, köztük egy nagyméretű kétoldalas térképpel (38x49 cm.), kissé sérült kötéssel, francia nyelven, de egyébként jó állapotban. /
Linen-binding, in french language.
Carl R. Raswan: Im Land der Schwarzen Zelte. Mein Leben unter den Beduinen. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. /
Linen-binding, in good condition, in german language.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.