Könyvek: Militária

Tételek száma: 25

15265.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása. Kiadói foltos, kissé kopott festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.
15266.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Honvédelmi miniszterek 1848-1994. Írták: Ács Tibor, Balogh Gyula, Bencze László, Hegedűs Zoltán, Liptai Ervin, Móricz Lajos, Szakály Sándor. Bp., 1994, Zrinyi. Kiadói papírkötés.
15267.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kossa István: Dunától a Donig. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborító, ajándékozási sorokkal, benne Magyar Dolgozók Pártja bélyegzővel, dátumozással (1952).
15268.

Kikiáltási ár:
800 Ft
15269.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Román Ferenc: Harctéri napló 1915-1916. Kerecsend, é. n., Önkormányzat. Készült 700 példányban. Papírkötésben, jó állapotban.
15270.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
Wagner, Eduard: Hieb- und Stichwaffen. Prága, 1975, Artia. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15271.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Molnár József: Legujabb világháború énekek. III. rész. Kunszentmiklós, 1917, Kiskunság-Dunamellék Könyvnyomda, 16 p. Kiadói papírkötés.
15272.

Kikiáltási ár:
800 Ft
10
Mikár Zsigmond: Honvéd-névkönyv. Az 1848/49-diki honvédseregnek 1890-benmég életben volt tagjairól. B., 1891, Pesti Könyvnyomda-Részvénytársaság. Kötés nélkül, kopottas állapotban.
15273.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
19
Gyóni (Áchin) Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Gyóni (Áchim) Géza przemysli verseinek első itthoni (bővített) kiadása. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság (Budapesti Hírlap-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés, kis szakadással a geirncénél.  Az 1914-es kiadás nyomdahű másolata, Gyóni Géza (1884-1917) nyomtatott aláírásával és dedikációjával Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságírónak. Az elején érdekes, katonai vonatkozású ajánlással. Jó állapotban.
15274.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+48 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel, térképekkel illusztrált, rossz állapotban, a kötése sérült, a könyvtest elvált a gerincétől, kopottas borítóval, 414-417. oldalak között a lapok kijárnak, a hátsó szennylap hiányzik.
15275.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Molnár Ferenc: Egy haditudosító emlékei. 1914 november - 1915 november. Bp., 1916, Franklin-Társulat. Első kiadás. Átkötöt korabeli bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, márványozott lapélekkel.
15276.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft