Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 144

Theophil Friedrich Ehremann (1762-1811): Neueste Neueste Lander und Völkerkunde. Ein geographisches Lesebuch für alle Stände. Zweiter band. Neueste Kunde von Frankreich. Prága, 1808, Diesebachischen Buchhandlung, 643 p. + 23 t. Korabeli papírkötés, kissé kopottas borítóval, pár lap kissé szakadt, kissé foltos, 283-290 között a lapok hiányoznak, 23 egészoldalas és kihajtható rézmetszettel illusztrálva, német nyelven. / Contemporary paperbinding, the cover is slightly worn, some pages are slightly spotty and slightly raunchy, the pages are missing from 283 to 290, with 23 full and open-out copper engravings, in German language.
15000.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15001.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Mezey István: Az igazi japán. Budapest, 1939, Magyar Nippon-Társaság Kiadása. Kiadói foltos félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A szerző által dedikált.
15002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az ujvilág csodái. Észak-, közép-, és délamerika legnagyszerübb természetes csodáinak, városainak és mestermüveinek fényképgyűjteménye. A magyar szövegeket irta: Timár Szaniszló. A Röptében a nagyvilág körül c. amerikai díszmű II. sorozata. Szerk.: Laurencic Gyula. Bp., é.n., Pesti Napló, 255 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, pár lap széle kissé szakadozott, rengeteg fekete-fehér fotóval illusztrálva, magyar és német nyelven. / Linenbinding, with a little bit worn cover, in Hungarian, and German language.
15003.

Az ujvilág csodái. Észak-, közép-, és délamerika legnagyszerübb természetes csodáinak, városainak és mestermüveinek fényképgyűjteménye. A magyar szövegeket irta: Timár Szaniszló. A "Röptében a nagyvilág körül" c. amerikai díszmű II. sorozata. Szerk.: Laurencic Gyula. Bp., é.n., Pesti Napló, 255 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, pár lap széle kissé szakadozott, rengeteg fekete-fehér fotóval illusztrálva, magyar és német nyelven. / Linenbinding, with a little bit worn cover, in Hungarian, and German language.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15004.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lakatos Ottó: Arad története II. kötet. Arad, 1881, Szerzői kiadás. Gyulai István-ny., 274+3 p.+1 térképmelléklet Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, néhol ceruzás aláhúzásokkal, a térképmelléklet szakadt.
15005.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Részletes Magyar Utikalauzok: Bercza-Thirring: Budapest Duna-balparti környéke 65 képpel 1 várostervrajzzal és 2 térképpel. 1923. Egészvászon védőkötésben.
15007.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15008.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
15009.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15010.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-VI. Teljes! I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben, 314 p.  II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben, 231 p.  III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben, 351 p.  IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben, 331 p.  V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben, 323 p. VI, A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben, 354 p.  Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Jó állapotban.
15011.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft