Könyvek: Judaika

Tételek száma: 42

Biblia Hebraica ad optimorum codicum et editionum fidem recensita et expressa adjectis notis Masorethicis alisque observationibus, nec non versuum et capitum distinctionibus, numeris et summariis accurante M. Christiano Reineccio... [Lipcse] Lipsiae, 1756. Breitkopf. 516, 580 l. 2 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötésben, gerince sérült-hiányos. Számos helyen jegyzetek, beírások. / Original 3/4 calf-leather covered boards, with gold lettering and tooling on spine. Raised bands, all egdes are red. Considerable damage and some obvious loss on the spine. Major dark tannig on several pages, and pencilmarks also.
15704.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Zichy Hermán, Derestye Gy. M. (szerk.): Magyar zsidók a millenniumon. Művelődéstörténeti tanulmány. Budapest, 1896, Milkjovic Dragutin. Kiadói egészvászon kötés, szövegközti gazdag képanyaggal illusztrált. Megviselt állapotban.
15705.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Patai Ervin György: Jiszráel Berechja Fontanella költeményei és Jehuda Fontanellának egy verse. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933, Hungária Nyomda Rt. A szerző által Endrei Henrik (1879-?), a pesti chevra kadisha igazgatója részére dedikálva. Ragasztott papírkötésben, borító nélkül, egyébként jó állapotban.
15706.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Trumpeldor levelei és naplójegyzetei 1905-1920. Bp., é. n., Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15707.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Avineri, Shlomo: A modern cionizmus kialakulása. Bp., 1994, Századvég Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
15708.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Schön Dezső: A jeruzsálemi per. Tel-Aviv, 1963, Uj Kelet-Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, számos fekete-fehér fotóval.
15709.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dubnov, Simon: A zsidóság története. Bp., 1991, Gondolat. Papírkötésben, jó állapotban.
15710.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Flüggen, Berthold: Anglia a világ kalóza. Bp., 2000, Gede Testvérek. Reprint. Papírkötésben, jó állapotban.
15711.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematóriumban. Bp., 2004, Magvető. Kartonált papírkötésben, védőtokkal, jó állapotban.
15712.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
László Károly: Az út Auschwitz felé. Ifjúságom Magyarországon. Bp., [1992], Kapu Alapítvány. Papírkötésben, jó állapotban.
15713.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pollák, Av. N.: Izrael népének története. Tel-Aviv, é. n., Am Umedia Kft. Papírkötésben, védőborítóval, jó állapotban.
15714.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Papírkötésben, jó állapotban.
15715.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft