Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 499

Faludy György: Börtönversek 1950-53 (Az ávó pincéjében és Recsken). Szerző által dedikált példány! Budapest, 1989, Magyar Világ Kiadó. Kiadói karton köütéseben
14458.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami. Réber László rajzaival. Budapest, 1982, Móra Ferenc Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói kemény papírkötés. A szerző által dedikált.
14459.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Budapest, 1905, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Basch Árpád illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászonkötésben, kopottas borítóval.
14460.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Karácsony Sándor: Ocsudó Magyarság. (Szokásrendszer és pedagógia.) A neveléstudomány társas-lélektani alapjai III. kötet. A társadalmi nevelés és a társas-lélek akarati működése. Budapest, 1942, Exodus, 547 p. Első kiadás. Átkötött papírkötés.
14461.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Shakspere Minden Munkái I-VI. Fordították: Arany János, Arany László, Petőfi Sándor, Rákosi Jenő, Szász Károly, Szigligeti Ede, Vörösmarty Mihály és mások. Sajtó alá rendezte, az életrajzot és tanulmányokat írta Dr. Voinovich Géza. Budapest, 1903, Franklin-Társulat. Javított kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, változó, többnyire foltos, kopottas állapotban.
14462.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Budapest, 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Kiadói kopottas gerincű aranyozott egészvászon kötés. Az öt, lapszámozáson belüli, egészoldalas rajzokat Kádár Lívia készítette. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár), ex libris-szel.
14463.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Doig, Federico Kaufmann: Sexualverhalten im alten Peru. Lima, 1979, Kompaktos. Papírkötésben, jó állapotban.
14464.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
14465.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
14466.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Sigmund Freud: Három értekezés a szexualitás elméletéről. Fordította és előszót írt hozzá Dr. Ferenczi Sándor. Budapest, 1919, Dick Manó. Második kiadás. Átkötött kiadói egészvászon kötés.
14467.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Dienes Valéria: A zenei alkotás és hatás lélektanáról. Huszadik Század Könyvtára 22. Budapest, 1906, Deutsch Zsigmond és Társa Könyvkereskedése. Kiadói tűzött papírkötés, 24 p. Különlenyomat a Huszadik Század-ból.
14468.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó Dezső: Csodálatos élet. 1-2. köt. Bp., 1921, Táltos. Első kiadás! Az első kötet sorszámozott (22/100), a szerző által aláírt. A két kötet egybekötve, kissé megviselt félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
14469.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft