Books: Travelling, Local History

Number of items: 109

Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai : Erdős Kárpátok vidéke. Ungvár, Munkács, Kőrösmező. Összeáll Dombi József 28p + 3 Kihajtható térkép. Kiadói papírborítóval. Ritka!
18000.

16 000 HUF
43,24
47,06
Podmaniczky Frigyes: Uti naplómból. Pest, 1853., Irodalmi Intézet,(Emich Gusztáv-ny.), 4+155+1 p. Az Úti naplómból című könyvben a szerző, az 1845-ben indult utazásának élményeit és tapasztalatait meséli el. A kor magyar utazóinak jellemző útiránya a nyugat volt, ezzel szemben Podmaniczky Berlinből indul kelet felé Oroszországba, majd azt követően bejárja Észak-Európát is.  A szerző hazatérését követően nem adja ki azonnal a művet, hanem csak évekkel később 1853-ban jelenik meg. A könyvet Prónay Józsefnek, barátjának és útitársának ajánlja. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
18001.

Podmaniczky Frigyes: Uti naplómból. Pest, 1853., Irodalmi Intézet,(Emich Gusztáv-ny.), 4+155+1 p. Az "Úti naplómból" című könyvben a szerző, az 1845-ben indult utazásának élményeit és tapasztalatait meséli el. A kor magyar utazóinak jellemző útiránya a nyugat volt, ezzel szemben Podmaniczky Berlinből indul kelet felé Oroszországba, majd azt követően bejárja Észak-Európát is. A szerző hazatérését követően nem adja ki azonnal a művet, hanem csak évekkel később 1853-ban jelenik meg. A könyvet Prónay Józsefnek, barátjának és útitársának ajánlja. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.

12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1900-1910 Kronstadt, Brassó, Brasov. Brassó,Verlag der Buchhandlung Hiemesch, 16 t. 16 fekete-fehér képet tartalmazó leporelló, három nyelvű német, magyar, és román feliratokkal. A hátsó kötéstábla belsejében színes Brassó térképpel. Kiadói szecessziós aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötésben, a leporelló elvált a kötéstől, az egyik hajtáson (tehát nem a képen) szakadással, régi bélyegzéssel, a borítón kopásnyomokkal, 17x22 cm/ cca 1900 Brasov (Kronstadt/Brassó) leporello with 16 pieces pictures. One colourful map on the inside of the back cover. With art nouveau cover, gilt linen-bindig, worn cover, the pictures are coming out. In three language.
18002.

10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bács-Bodrog Vármegye I.-II. kötetek Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Bp.,[1909], Országos Monográfia Társaság, 1 (térkép) t. +4+VI+ 477 p.+ 2 t.; 4+616 p.+2 t. Gazdag képanyaggal, térképpel, műmellékletekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés kissé kopott, sérült
18003.

10 000 HUF
27,03
29,41
Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és múmiája. Ford.: Balassa József. Modern Utazók, Felfedezők Könyvtára. Bp., [1928], Franklin-Társulat, 232+(1) p. + 40 t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, a borítón némi kopással, a könyv végén néhány a fűzéstől elvált lappal.
18004.

11 000 HUF
29,73
32,35
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. I-II. köt. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. [cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+144 p.+17 t.; 145-312 p.+13 t. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a borítón minimális kopással, egy-két kissé foltos lappal.
18005.

6 000 HUF
Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina, 110+1 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egészoldalas színes táblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészélvászon-kötés, jó állapotban.
18006.

3 000 HUF
Hevesi Lajos: Jelky András bajai fiu rendkívüli kalandjai ötödfél világrészben. Történeti kútforrások alapján. Magyar népkönyv, különös tekintettel a serdültebb ifjuságra írta - -. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv, 366+2 p. Első kiadás. Aranyozott félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, hiányzó táblákkal (az OSZK adatbázisa 4t. említ, de aukciós leírások szerint 6t.)
18007.

3 000 HUF
Dr. Fekete Lajos: Gyöngyös város levéltárának török iratai. Különlenyomat a Levéltári Közlemények 1932-ik és 1933-ik évfolyamából. Bp., [1933], Kir. M. Egyetemi Ny., 82 p. Kiadói papírkötés.
18008.

Dr. Fekete Lajos: Gyöngyös város levéltárának török iratai. Különlenyomat a "Levéltári Közlemények" 1932-ik és 1933-ik évfolyamából. Bp., [1933], Kir. M. Egyetemi Ny., 82 p. Kiadói papírkötés.

6 000 HUF
Fedor Vilmos: Miskolc legendái. A szerző által aláírt példány! (Miskolc), 2016, Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18009.

8 000 HUF
4 db Esztergom útikönyv, ismertető: Lepold Antal - Homor Imre: Esztergomi kalauz. Esztergom város nevezetességeinek rövid ismertetése. Esztergom, (1926.) Buzárovits148 l. 1 t. 1 kih. térk. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. + cca 1940 Esztergom képes ismertető 32 p. + Zolnay László: Esztergom útikalauz. Esztergom, 1957. 60 p + (12.) t + XII. t Kiadói papírkötésben + Huba László: Esztergom. Tata, 1961., Komárom Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
18010.

7 000 HUF
18,92
20,59
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et alii: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 672 p.+VIII (színes képtáblák) t. + 1 (kihajtható alaprajz) t. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt illusztrált papír védőborítóban, egyébként jó állapotban. Megjelent 3300 példányban.
18011.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF