Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 37

Brehm, Alfred: Az állatok világa 1-10. köt. - - Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohant Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. 1 - 3. köt.: Emlősök, 4 - 6 köt.: Madarak, 7. köt.: Csúszómászók és kétéltűek, 8. köt.: Halak, 9. köt.: Rovarok, százlábúak, pókok, 10. köt.: Alsórendű gerinctelen állatok. Bp.,1901 - 1907., Légrády. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne chromolitográfiákkal is. Bp., 1901-1907. Légrády. Egységes kiadói szecessziós félbőr-kötés, a borítón és a gerinceken kopásnyomokkal, a 10. kötet gerince sérült, egy tábla kijár.
18614.

80 000 HUF
216,22
235,29
[Horváth Keresztély János (1732-1799)] Johann Baptist Horváth: Elementa Physicae. Opus novis elaboratum curis, & a prioribus Editionibus diversum. Budae, 1790, Typis Regiae Universitatis, 3 sztl. +522 p.+VI t. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, egyébként belül jó állapotban.
18615.

18 000 HUF
48,65
52,94
Háiszler György orvosi munkája. Első darab : A főbb hideglelésekről, a pestisről, és a hideglelős kiütésekről. [Weszprémben, 1801., Számmer Mihály betűivel], 14+ 460 p. Átkötött egészbőr-kötés, a gerincen piros címkével, a címlap és az utolsó lap hiányzik, az utolsó két lap restaurált: az egyik sarkán kis hiánnyal, a másikon nagyméretű hiánnyal, néhány lapon gyűrődésnyommal, foltos lapokkal.
18616.

Háiszler György' orvosi munkája. Első darab : A' főbb hideglelésekről, a' pestisről, és a' hideglelős kiütésekről. [Weszprémben, 1801., Számmer Mihály' betűivel], 14+ 460 p. Átkötött egészbőr-kötés, a gerincen piros címkével, a címlap és az utolsó lap hiányzik, az utolsó két lap restaurált: az egyik sarkán kis hiánnyal, a másikon nagyméretű hiánnyal, néhány lapon gyűrődésnyommal, foltos lapokkal.

18 000 HUF
48,65
52,94
A magyar korona országainak mezőgazdasági statisztikája. V. kötet: Végeredmények. 17 grafikai térképpel. Bp., 1900, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal (Pesti Könyvnyomda Rt.), IV+(2)+89+234 p. + 17 t. (színes térképek, ebből 8 kétlapos). Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
18617.

18 000 HUF
48,65
52,94
1925-1930 Stella Csillagászati Egyesület almanachja 1925-re, 1926-ra, 1927-re, 1928-ra, 1929-re, 1930-ra. I-VI. évf. Szerk.: Tass Antal és Wodetzky József. Bp., 1924-1930., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötések, három borító sérült, szakadozott, kettő kötése sérült, szétvált.
18619.

4 200 HUF
11,35
12,35
Dr. Sztehlo István: Bába zsebkönyv. Írta: - - , a budapesti M. Kir. Bábaképző Intézet I. tanársegédje. Bp., 1930, Mai Henrik és Fia, 64 p. Oldalszámozáson belül két egészoldalas fotóval. Kiadói papírkötés, kissé sérült fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik képtáblán kisebb szakadással.
18620.

5 000 HUF
18621.

5 000 HUF
18622.

4 800 HUF
12,97
14,12
18623.

4 000 HUF
Dr. Ziffer Károly: Népszerű orvosi tanácsadó vagy házi lexikon az egészséges és beteg emberről. I-II. kötet: A-K, L-Z. Bp., 1881, Mehner Vilmos, (Buschman F.-ny.), 763+797 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Sérült kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel
18624.

4 000 HUF
Táncos Laci bácsi: Bogaraim. 124 db bogár hiteles rajza, rövid ismertetéssel. Családonként rendszerezve. A szerző rajzos DEDIKÁCIÓJÁVAL! Bp.,(2000), Táncos Grafika. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
18625.

3 000 HUF
Dr. Simonkai Lajos: Növényhatározó a Magyarországon honos virágos növények osztályainak, családjainak, génuszainak, valamint monotyp és közfajainak meghatározására. Bp., 1895, Nágel Bernát, VIII+189+(1) p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel, az elülső szennylap kijár.
18626.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF