Books: Religion

Number of items: 51

Pázmány Péter bibornok, esztergomi érsek, Magyarország primása összes munkái. I-II. köt., V. köt. I. kötet: Felelet Magyari könyvére. Kempis Tamás Krisztus követéséről. Az uj tudományok hamisságának tíz bizonysága.; II. kötet: Imádságos könyv. Rövid tanuság. Keresztyéni felelet a megdicsőült szentek tiszteletirül. Alvinczi Péterhez íratott öt szép levél. Alvinczi feleletinek megrostálása. Calvinus Hiszek-Egy-Istene. Posonban lött praedikatio.; V. kötet: Csepregi mesterség. Az Calvinista praedikátorok igyenes erkőlcsű tekélletességének tűköre. Az igazságnak győzedelme. Csepregi szégyenvallás. Rövid felelet két Calvinista könyvecskére. Bizonyos okok. Az Sz. Irásrúl és az anyaszentegyházrúl két rövid könyvecskék. A setét hajnal-csillag után bujdosó Luteristák vezetője. Bp., 1894-1910.,M. Kir. Tudományegyetemi Nyomda, XVIII+588 p.+1 t.; XII + 801 p. +1 t.; 823 p.+ 1 t.; Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésekben, névbélyegzésekkel, a borítókon kopásnyomokkal, az I. kötet fekete színnel, a másik a többi vörös színnel, az I. kötetben ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, a II. kötet hátsó borítóján a vászon foltos, sérült. + Pázmány Péter bibornok, esztergomi érsek, Magyarország primása összegyűjtött levelei II. köt. (1629-1637.) Bp., 1911.,M. Kir. Tudományegyetemi Nyomda, XVI+790+8 p.+6 t. Korabeli aranyozott vörös színű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, névbélyegzéssel.
17550.

16 000 HUF
43,24
47,06
Békefi Remig: Emlékkönyv, melyet Magyarország ezeréves fennállásának ünnepén közrebocsát a hazai cziszterczi Rend. Szerk.: - -. Írták: Békefi Remig, Kassuba Domokos, Werner Adolf, Inczédy Dénes, Szenczy Győző, Piszter Imre, Szabó Otmár, Lővárdy Alajos. [Bp.], 1896., Hornyánszky Viktor. IV+506+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, Gottermayer-kötés, festett, mintás lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított, pótolt gerinccel.
17551.

12 000 HUF
32,43
35,29
17552.

1 800 HUF
Erhebung des Geistes zu dem Schöpfer für katholische Christen. Pest, 1821. Kiadói bőr kötés, kopottas állapotban.
17553.

6 000 HUF
1929-1930 Credo! Folyóirat katolikus férfiak számára - A Credo Férfiegylet hivatalos lapja. VII-VIII. évf. (Két teljes évfolyam egybekötve). Fekete-fehér képekkel, a címlapon Márton Lajos illusztrációjával. Aranyozott félvászon-kötésben, a borítón kis sérüléssel, foltokkal. Az előzéklapon Dr. Horváth Sándor (1884-1956) szerzetes, teológus névbejegyzésével (1942-től a Pázmány Péter Tudományegyetem Hittudományi Karának professzora, 1947/48-ban a kar dékánja volt).
17554.

5 000 HUF
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a Kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, kis folttal, de alapvetően jó állapotban.
17555.

5 000 HUF
Grünhut Adolf: Tanulmányok a spiritizmus köréből. Megnetizmus, szomnabulizmus, mediumizmus. I. kötet. Bp., 1932, Szellemi Búvárok Pesti Egylete. Kiadói egészvászon kötés, széteső állapotban.
17556.

1 200 HUF
17557.

2 800 HUF
7,57
8,24
17558.

2 000 HUF
12 db ferences szerzetesrenddel kapcsolatos könyv: Pétery Balázs - Barsi Balázs: Világ világossága; A Ferences Család közösségei Magyarországon; Assisi Szent Ferenc virágos kertje; stb. Vegyes állapotban.
17559.

4 800 HUF
12,97
14,12
Dr. Boleratzky Lóránd: Állam és evangélikus egyház Finnországban. Bp., 1947. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17560.

3 000 HUF
dr. Békefi Remig: A Pásztói Apátság története. III. köt.: A Pásztói apátság oklevéltára 1342-1812. A zirci, pilisi, pásztói, szent-gotthárdi cziszterci apátságok története V. köt. Bp., 1902., 6+512+1 p. Magyar és latin nyelven. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
17561.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF