Engravings

Number of items: 69

10860.

24 000 HUF
64,86
70,59
R. Alt (1812-1905): A Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litográfia, paszpartuban Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette 14x19 cm
10861.

4 000 HUF
cca 1850 Ornitológia, madarak, baglyok. Rézmetszet paszpartuban. 26x20 cm
10862.

2 400 HUF
10863.

4 000 HUF
6 db XIX. sz. reprodukciós metszet szobrokról. Klf. technikák, papír, részben jelzett a metszeten. Helyenként kissé foltos, egyik kissé sérült. 27,5x18 cm k. méretekben
10864.

1 000 HUF
cca 1870-1900 kb. 80 db metszet és nyomat, többségében reprodukció, néhány az Ország-Világ c. lapból, klf. technikák, papír, részben foltos és sérült, rózsaszín műanyag mappában lefűzve, 26x17 és 30x39 cm közötti méretekben
10865.

1 000 HUF
cca 1870-1900 kb. 80 db metszet és nyomat, néhány itáliai helyszínt és műalkotást megörökítő, többségében reprodukció, néhány az Ország-Világ c. lapból, klf. technikák, papír, részben foltos és sérült, sárga műanyag mappában lefűzve, klf. méretekben
10866.

1 000 HUF
Heinrich Bürkel (1802-1869) festménye után, J. Woelfjle: Felhőszakadás (Platzregen). Litográfia, papír, jelzett a litográfián. XIX. sz. közepe. 37,5×51 cm. Üvegezett, dekoratív fakeretben.
10867.

4 000 HUF
Andreas Schelfhout (1787-1870) festménye után, J. Woelfjle : Tél (Winter). Litográfia, papír, jelzett a litográfián. XIX. sz. közepe. 37,5×51 cm. Üvegezett, dekoratív fakeretben.
10868.

4 000 HUF
cca 1860 Visegrád fametszet 11x7,5 cm
10870.

3 000 HUF
cca 1800 Mehádia Orsova mellett leírás a vár látképe jelmagyarázat / Mehadia Litográfia / View of Mehadia with description Lithography in paspartu 21x13 cm
10871.

11 000 HUF
29,73
32,35
cca 1860 Pest fametszet 11x8 cm
10872.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF