Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 185

1936. Becsülettel a Hazáért - MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) / Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem aranyozott bronz emlékérem mellszalagon, LUDVIG BP gyártói jelzéssel. Szign.: Maklári Mosler Endre (36mm) T:1- / Hungary 1936. Commemorative Medallion of Gallant Gyula Gömbös gilt bronze commemorative medallion, with makers mark LUDVIG BP. Sign.: Endre Maklári Mosler (36mm) C:AU TP 1733.
33913.

1936. "Becsülettel a Hazáért - MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) / Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem" aranyozott bronz emlékérem mellszalagon, "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel. Szign.: Maklári Mosler Endre (36mm) T:1- / Hungary 1936. "Commemorative Medallion of Gallant Gyula Gömbös" gilt bronze commemorative medallion, with makers mark "LUDVIG BP". Sign.: Endre Maklári Mosler (36mm) C:AU TP 1733.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
16,17
17,49
Minimum bid:
6 000 HUF
Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1919. Magyar Nemzeti Szövetség irredenta szervezet bronz jelvénye (27mm) T:1 patina
33914.

Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1919. "Magyar Nemzeti Szövetség" irredenta szervezet bronz jelvénye (27mm) T:1 patina

Available for bidding
3 200 HUF
8,63
9,33
Minimum bid:
3 200 HUF
1898. Jubileumi Emlékérem a Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR) bronz kitüntetés mellszalag nélkül + Németország DN Konrad Adenauer kétoldalas Cu-Ni emlékérem T:1 (PP),1- patina, folt  Hungary 1898. Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces bronze decoration without ribbon + Germany ND Konrad Adenauer two sided Cu-Ni commemorative medallion C:UNC (PP)AU patina, spotted
33915.

1898. "Jubileumi Emlékérem a Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR)" bronz kitüntetés mellszalag nélkül + Németország DN "Konrad Adenauer" kétoldalas Cu-Ni emlékérem T:1 (PP),1- patina, folt Hungary 1898. "Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces" bronze decoration without ribbon + Germany ND "Konrad Adenauer" two sided Cu-Ni commemorative medallion C:UNC (PP)AU patina, spotted

Available for bidding
3 000 HUF
8,09
Minimum bid:
3 000 HUF
1903. RK - Et Proficiebat - EG zománcozott Cu sapkajelvény (60x42mm) T:3 jelentős zománchiba, hajlott
33916.

1903. "RK - Et Proficiebat - EG" zománcozott Cu sapkajelvény (60x42mm) T:3 jelentős zománchiba, hajlott

Available for bidding
2 000 HUF
5,39
5,83
Minimum bid:
2 000 HUF
~1920. Alberti Irsai Daloskör Nem nem soha 1899 irredenta zománcos bronz kitűző (32x25mm) T:1-
33917.

~1920. "Alberti Irsai Daloskör Nem nem soha 1899" irredenta zománcos bronz kitűző (32x25mm) T:1-

Available for bidding
8 000 HUF
21,56
23,32
Minimum bid:
8 000 HUF
~1920-1930. Budapest Székesfőváros - Altiszt zománcozott bronz gomblyukjelvény (36x27mm) T:2 zománcrepedés
33918.

~1920-1930. "Budapest Székesfőváros - Altiszt" zománcozott bronz gomblyukjelvény (36x27mm) T:2 zománcrepedés

Available for bidding
5 000 HUF
13,48
14,58
Minimum bid:
5 500 HUF
~1930. MTE (Magyar Turista Egyesület) zománcozott fém jelvény, JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7 gyártói jelzéssel (44x33mm) T:1- kis patina / Hungary ~1930. MTE (Hungarian Tourist Association) enamelled metal badge, with JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7 makers mark (44x33mm) C:AU small patina
33919.

~1930. "MTE (Magyar Turista Egyesület)" zománcozott fém jelvény, "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7" gyártói jelzéssel (44x33mm) T:1- kis patina / Hungary ~1930. "MTE (Hungarian Tourist Association)" enamelled metal badge, with "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7" maker's mark (44x33mm) C:AU small patina

Available for bidding
16 000 HUF
43,13
46,65
Minimum bid:
16 000 HUF
~1930. Alberti-Irsai Daloskör zománcozott bronz kitűző Kazinci u. 10 gyártói jelzéssel (55x30mm) T:2- tű nélkül, zománchiba
33920.

~1930. "Alberti-Irsai Daloskör" zománcozott bronz kitűző "Kazinci u. 10"" gyártói jelzéssel (55x30mm) T:2- tű nélkül, zománchiba

Available for bidding
2 000 HUF
5,39
5,83
Minimum bid:
2 000 HUF
~1930. Magyar Királyi Téli Gazd. Tanfolyam zománcozott bronz jelvény (25x45mm) T:2 zománchiba
33921.

~1930. "Magyar Királyi Téli Gazd. Tanfolyam" zománcozott bronz jelvény (25x45mm) T:2 zománchiba

Available for bidding
2 200 HUF
5,93
6,41
Minimum bid:
2 200 HUF
~1930-1940. Szép jövőt - Magyar Ifjúság Tábora zománcozott jelvény (26x25mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. Szép jövőt - Magyar Ifjúság Tábora (Bright Future - Camp of the Hungarian Youth) enamelled badge (26x25mm) C:AU
33922.

~1930-1940. "Szép jövőt - Magyar Ifjúság Tábora" zománcozott jelvény (26x25mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. "Szép jövőt - Magyar Ifjúság Tábora (Bright Future - Camp of the Hungarian Youth)" enamelled badge (26x25mm) C:AU

Available for bidding
10 000 HUF
26,95
29,15
Minimum bid:
10 000 HUF
~1930-1940. A Szociális Missziótársulat Országos Szervezete 1917 zománcozott bronz jelvény (28x23mm) T:2 zománchiba
33923.

~1930-1940. "A Szociális Missziótársulat Országos Szervezete 1917" zománcozott bronz jelvény (28x23mm) T:2 zománchiba

Available for bidding
1 600 HUF
4,31
4,66
Minimum bid:
1 600 HUF
1931. A Turul Szövetség tagszervezetének, a budapesti képzőművészeket tömörítő Székely Bertalan Bajtársi Egyesületének jelzett Ag függője szalagon, zománcbetétes pánttal, Gál Nap utca 13 gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozott felirattal Székely Bertalan B.E. - Primus Magisterének - 1931. nov. 26. (30x195mm) T:2 kis zománchiba, viseltes szalag /  Hungary 1931. Marked Ag pendant of the Member Organization of the Turul Association, the Bertalan Székely Comrade Association for Visual Artists in Budapest. On ribbon, with enamelled strap, with Gál Nap utca 13 makers mark, and on the reverse side an engraved inscription Bertalan Székely B.E. - to the Primus Magister - Nov. 26, 1931 (30x195mm) C:XF small enamel error, worn ribbon
33924.

Available for bidding
60 000 HUF
161,73
174,93
Minimum bid:
60 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 435:
From 24 January to 2 February
Viewing: from 30 January to 2 February
Item pick up from 6 February
Payment deadline is 17 February
Pay-off from 21 February

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.