Books: Travelling, Local History

Number of items: 152

Haushofer, M. - Steinitzer, A.: Tirol und Vorarlberg. Monographien zur Erdkunde 4. Bielefeld-Leizpig, 1926, Velhagen & Klasing. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva, kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
16012.

4 800 HUF
12,97
14,12
Schulek János: Visegrád problémái és feladatai. Dr. Hóman Bálint jelmondatával és Dr. Zsitvay Tibor előszavával. Visegrádi Várbizottság kiadványai I. füzet.  Visegrád, 1936., Visegrádi Várbizottság,(Bp., Mérnökök-ny.),1 t. + 56 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
16013.

5 000 HUF
16014.

5 000 HUF
A Magyar Birodalom statisticai, geographiai és történeti tekintetben. Részletes és kimerítő leírása Magyar és Erdélyországnak. I. köt.: Komárom vármegye. Kiadja Fényes Elek. Forráskiadványok. [Tatabánya, 1992.], Kultsár István Társtudalomtudományi és Kiadói Alapítvány. Az 1848-as kiadás hasonmás kiadása. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben.
16015.

5 000 HUF
16016.

5 000 HUF
16017.

5 000 HUF
Öreg diák a múltba néz - Rozsnyói studentika. Bp., 1927. Rozsnyói Öregdiákok Szövetsége. Merített papír kötésben, sok képpel, jó állapotban.
16018.

4 600 HUF
12,43
13,53
Pestmegye Trianon után. I. kötet. Szerk.: Frühwirth Mátyás, Dömjén Miklós. Bp.,1930,Ladányi Kános Madách,240+4 p. Számos szövegközti képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
16019.

Pestmegye Trianon után. I. kötet. Szerk.: Frühwirth Mátyás, Dömjén Miklós. Bp.,1930,"Ladányi Kános "Madách",240+4 p. Számos szövegközti képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.

2 000 HUF
Az IBUSZ fizetővendéglátó-szolgálatának tájékoztatója. Balaton, Miskolc, Tapolca, Mecsek, Csesznek, Révfülöp, Jósvafő, Csopak, Siófok, Fonyód, Almádi. Bp., 1957., IBUSZ, 119 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16020.

3 000 HUF
Lugosi Lugo László: Rejtett Ferencváros. Secret Ferencváros. A szerző, Lugosi Lugo László (1953 - 2021) fotóművész által DEDIKÁLT példány. Bp., 2019., Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben.
16021.

6 000 HUF
Sági Gábor: Szolgaegyháza Szabadegyháza. Fényképek Szolgaegyházáról - Szabadegyházáról 1900 - 1975. Készült a falu névváltoztatásának 60. évfordulójára. Sárbogárd, 2008., Bogárd és Vidéke. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Sági Gábor - Sztupa Ferenc: Szabadegyháza sportjának 80 éve. Sárbogárd, 2005., Bogárd és Vidéke. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16022.

6 000 HUF
Dr. Komarniczki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. (Hegymászó- és turistakalauz.) Bp.,1978, Sport. 10 térképvázlat - melléklettel. Egészoldalas térképvázlatokkal és képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a felső lapéleken folttal.
16023.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF