Books: Travelling, Local History

Number of items: 152

Galletti, [Johann Georg August]: - - egyetemi világrajza. Átdolgozta: Dr. Falk Miksa. Pest, 1857, Hartleben Konrad Ádolf, IV p.+852 (hasábszámozás)+(1) p.+21 t. (színes térképek). Második, átdolgozott és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, laza, sűzétváló fűzéssel.
16000.

18 000 HUF
48,52
52,48
9
Hammer price:
32 000 HUF
Heinrich Schwerdt: Album des Thüringerwaldes. Zum Geleit und zur Erinnerung von - - . Leipzig, [1859.],Georg Wigans Verlag, 324 p. Német nyelven. Szöveközti fametszetű illusztrációkkal, valamint litografált címképpel. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel és apró hiánnyal, kissé kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
16001.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
15 000 HUF
40,43
43,73
  Add to cart
  Remove
Az uj Nemzeti Színház tervezési programja. Bp. 1912, Vallás-és Közoktatásügyi Miniszter , 12 p + Rendezési terv térkép 37x45 cm. Klösz Gy. Kőnyomat. Ritka!
16002.

10 000 HUF
26,95
29,15
Hammer price:
18 000 HUF
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 t.(Fekete-fehér képtáblák) Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerinc napszívott, egyébként jó állapotban
16003.

8 000 HUF
21,56
23,32
Hammer price:
8 500 HUF
A főváros tömegközlekedésének másfél évszázada. I-III. köt. [Komplett.] Szerk.: Bencze Géza, Koroknai Ákos et al. Bp., 1987, BKV. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16004.

20 000 HUF
53,91
58,31
Hammer price:
20 000 HUF
Gy. Dávid Gyula: A bonchidai Bánffy-kastély. Kolozsvár, 2001, Polis. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16005.

Available
10 000 HUF
26,95
29,15
  Add to cart
  Remove
16006.

Available
5 000 HUF
13,48
14,58
  Add to cart
  Remove
A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története. 1873-1973. Bp., 1973, BKV. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
16007.

6 000 HUF
16,17
17,49
Hammer price:
6 000 HUF
Halász Albert: Középeurópai Államok I. Európa. / The States of Central Europe I. Europe. Bp., [1936], szerzői kiadás (Pátria-ny.), 47 p. Színes térképekkel, grafikonokkal. Négy nyelven (angol, spanyol, lengyel, magyar). Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
16008.

Halász Albert: Középeurópai Államok I. Európa. / The States of Central Europe I. Europe. Bp., [1936], szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), 47 p. Színes térképekkel, grafikonokkal. Négy nyelven (angol, spanyol, lengyel, magyar). Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.

6 000 HUF
16,17
17,49
Hammer price:
6 000 HUF
16009.

5 500 HUF
14,82
16,03
Hammer price:
32 000 HUF
Dr. Tragor Ignác: Vác, ismertető kalauz. 30 képpel, 1 db kihajtható térképmelléklettel. Vác, 1903, Mayer Sándor nyomása. Kiadói restaurált papírkötés
16010.

4 000 HUF
10,78
11,66
Hammer price:
4 200 HUF
Székesfehérvári kalauz. Összeáll.: Marschall Rafael. Székesfehérvár, 1930. Debreczenyi István. 92 p. + 64 képoldal + kihajtható térkép. Kiadói papírkötésben. Ritka
16011.

5 000 HUF
13,48
14,58
Hammer price:
5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 435:
From 24 January to 2 February
Viewing: from 30 January to 2 February
Item pick up from 6 February
Payment deadline is 17 February
Pay-off from 21 February

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.