Books: Social sciences

Number of items: 26

Ujváry Zoltán: Dugonics András példabeszédei. Mondák, anekdoták, szokások. Magyar Néprajzi Könyvtár. Debrecen, 2009., Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kartonált papírkötés.
17330.

2 600 HUF
7,03
7,65
A magyar kulturális antropológia története. Szerk.: Kézdi Nagy Géza. Bp., 2008., Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
17331.

2 800 HUF
7,57
8,24
17332.

1 600 HUF
2 db Kínával kapcsolatos könyv: Yutang [Jü-tang], Lin: Mi kínaiak. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1943, Révai, 371 p. Átkötött, modern kötésben. + Garaudy, Roger: A kínai kérdés. Ford.: Várkonyi Tibor és Józsa Péter. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
17333.

1 600 HUF
Korniss Péter: Elindultam világ útján... Magyar népszokások. Bp., 1975, Corvina. Számos egészoldalas, fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított gerinccel, volt könyvtári példány.
17334.

1 400 HUF
Ujváry Zoltán: Varia folkloristica. Írások a néphagyomány köréből. DEDIKÁLT! Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 25. Debrecen, 1975, (Alföldi Nyomda.) Kiadói papírkötés.
17335.

1 600 HUF
Dr. Öreg János: Tapasztalati lélektan. Nagykőrös, 1884, Ottinger E., 78 p. Kiadói papírkötés, kis lapszéli sérülésekkel és szakadásokkal, a gerincen szakadásokkal.
17336.

1 800 HUF
Kulturleben der Strasse. Vom Anfang bis zur Grossen Revolution. Berlin, é.n., J. Singer. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
17337.

1 800 HUF
Bálint Jenő: Új világ - A mechanokrácia. Bp., 1944, (May-ny.), 312 p. Kiadói félvászon-kötés.
17338.

1 600 HUF
Blaise Pascal: Gondolatok. Ford. és a jegyzeteket készítette: Pődör László. Az utószót írta és a fordítást ellenőrizte Tordai Zádor. A hebraisztikai jegyzeteket Scheiber Sándor írta. Bp., 1983., Gondolat. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17339.

1 200 HUF
Sz. Morvay Judit: Asszonyok a nagycsaládban. Mátraaljai palócasszonyok élete a múlt század második felében. Csohány Kálmán rajzaival. Magyar Könyvtár. Bp., 1956., Magvető. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel papírlapokon.
17340.

1 600 HUF
Dobos Ilona: Paraszti szájhagyomány, városi szóbeliség. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17341.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF