Books: Military

Number of items: 20

[Friedrich von Esmarch (1823-1908)]: Dr. Friedrich Esmarch: Handbuch der Kriegschirurgischen Technik. Hannover, 1878., Carl Rümpler, XV+316 p.+XXX t. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Szövegközti és egészoldalas fametszetű illusztrációkkal és színes litografált képtáblákkal. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, a borító kopott, a gerinc sérült, hiányos, a borító a gerincnél szétvált. 1912-es ajándékozási sorokkal.
16812.

20 000 HUF
53,91
58,31
Hammer price:
32 000 HUF
Csendőr lexikon. A Csendőrségi Lapok Csendőr-lexikon rovatából a SZUT--tal kapcsolatos kérdések és feleletek gyűjteménye 1928-1942. Bp., 1943. Csendőrségi lapok. 622p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben, első előzéklap nélkül. Ritka!
16813.

Csendőr lexikon. A Csendőrségi Lapok "Csendőr-lexikon" rovatából a SZUT--tal kapcsolatos kérdések és feleletek gyűjteménye 1928-1942. Bp., 1943. Csendőrségi lapok. 622p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben, első előzéklap nélkül. Ritka!

16 000 HUF
43,13
46,65
Hammer price:
22 000 HUF
Wir erobern die Krim. Soldaten der Krim-Armee berichten. Neustadt an der Weinstrasse, 1943, Pfälzische Verlagsanstalt. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a könyv elején a fűzés sérült, néhány lap hiányzik.
16814.

10 000 HUF
26,95
29,15
Hammer price:
12 000 HUF
Zeidner Ferenc: A harcászat alapjai. Bp., 1924., Stephaneum, 310 p. Kopott, foltos egészvászon-kötés, a címlapon névbejegyzéssel, a lapokon néhány folt, de belül alapvetően jó állapotban.
16815.

8 000 HUF
21,56
23,32
Hammer price:
34 000 HUF
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén sérüléssel, egyébként jó állapotban.
16816.

3 000 HUF
8,09
Hammer price:
4 200 HUF
Nagy-L. István - Réfi Attila: A Pálffy-huszárok vöröskői tiszti portréi. Portréty dostojníkov hisárskeho pluku Rudolfa Pálffyho z Cerveného Kamena. Bp., 2022., Nemzeti Portrétár. Magyar és szlovák nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16817.

4 000 HUF
10,78
11,66
Hammer price:
4 000 HUF
Ungváry Krisztián: A magyar honvédség a második világháborúban. Bp., 2005, Osiris. Kiadói kartonált papírkötésben.
16818.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
6 000 HUF
16,17
17,49
  Add to cart
  Remove
Angyal László: Hullámzó láthatár. Bp., 1981., Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által dedikált.
16819.

Available
4 000 HUF
10,78
11,66
  Add to cart
  Remove
Fehér Béla - Szécsi Noémi: Hamis gulyás. Hadikonyha a 20. századi Magyarországon. Bp., 2015, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
16820.

3 000 HUF
8,09
Hammer price:
3 000 HUF
Dr. Barczy Zoltán - Sárhidai Gyula: A magyar királyi honvédség légvédelme 1920-1945. Bp., 2010, Zrínyi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
16821.

3 000 HUF
8,09
Hammer price:
4 400 HUF
Berkes Péter: Én és a géppisztoly. Csata a bonyolulttal. Bp., 1962, Zrínyi. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16822.

Available
2 600 HUF
7,01
7,58
  Add to cart
  Remove
Jan Durdík - Miroslav Mudra - Miroslav Sáda: Alte Handfeuerwaffen. Prága, 1982, Artia. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16823.

2 400 HUF
6,47
7,00
Hammer price:
2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 435:
From 24 January to 2 February
Viewing: from 30 January to 2 February
Item pick up from 6 February
Payment deadline is 17 February
Pay-off from 21 February

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.