Books: History

Number of items: 142

A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, egy kötet borítója kissé kopott, egy kötet borítója cserlét, de öszességében szép állapotú sorozat.
16449.

65 000 HUF
175,20
189,50
Hammer price:
75 000 HUF
Huber, Engelbert: Das ist Nationalsozialismus. Organisation und Weltanschauung der NSDAP. Stuttgart-Berlin-Leipzig, [1934], (4)+178+(2) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborító bekötve. (Ritka!)
16450.

30 000 HUF
80,86
87,46
Hammer price:
36 000 HUF
Hederich, Karl Heinz: Nationalsozialismus und Buch. Mainz, 1937, Verlag Hanns Marxen. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16451.

10 000 HUF
26,95
29,15
Hammer price:
13 000 HUF
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461; VII+466; VII+508 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, Leszik-kötés, festett, mintás lapélekkel, kopott borítókkal, a 3. kötet gerince sérült és rajta bőr borítás hiányos, de belül jó állapotban.
16452.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
12 000 HUF
32,35
34,99
  Add to cart
  Remove
Fényes Elek: Az orosz-török háború. Történeti jegyzetekkel, okiratokkal, szereplő jelesb férfiak, vezérek életrajzával, földabroszokkal és ütközeti térképekkel felvilágosítva. (I-II. köt. Egybekötve.) Szerk. - - . Pest, 1854, Landerer és Heckenast, 287+1 p.+ 5 (térképek) t. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, hiányzó címképpel, két tábla javított, javított kötéssel, névbejegyzésekkel.
16453.

8 000 HUF
21,56
23,32
23
Hammer price:
24 000 HUF
Nemeskéri-Kiss Sándor: Röptében. Egy magyar diplomata emlékeiből. Bp., 1940., Dr. Vajna - Bokor, (Globus-ny.), 1 t. + 358 p. Kiadói egészvászon-kötés.   A szerző, Nemeskéri-Kiss Sándor (1884-1958) császári és királyi kamarás, vadász, utazó, diplomata által a kiadónak, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének DEDIKÁLT példány.
16454.

6 000 HUF
16,17
17,49
17
Hammer price:
22 000 HUF
Tolnai: A világháború története 1914-1918. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Átdolgozott második kiadás, I-X. kötet. Bp, [1928-1930], Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Számos fekete-fehér fotóval, térképpel. Aranyozott, festett kiadói félvászon kötésben, a borítón kopásnyomokkal, benne foltos lapokkal is, de belül alapvetően jó állapotban.
16455.

14 000 HUF
37,74
40,82
11
Hammer price:
20 000 HUF
Buckle H. Tamás: Anglia müvelődésének története I-X. (3 kötetben) Budapest, 1873, Aigner Lajos (Légrády Testvérek), 1943 p. (összesített oldalszám). Első kiadás. Anglia művelődésének története I-X. Igényes modern félvászon kötésben, az eredeti gerincek felhasználásával. Néhány lap restaurált. Szép példány!
16456.

10 000 HUF
26,95
29,15
Hammer price:
14 000 HUF
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval. Felvágatlan példány.
16457.

11 000 HUF
29,65
32,07
Hammer price:
11 000 HUF
16458.

3 000 HUF
8,09
Hammer price:
3 000 HUF
16459.

9 000 HUF
24,26
26,24
Hammer price:
9 000 HUF
László Gyula: A zuevói temető. E. A. Halikova emlékének. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által DEDIKÁLT példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a hagyatékából. Bp., 1993., Magyar Nemzeti Múzeum, 82 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban. Ritka!
16460.

8 000 HUF
21,56
23,32
Hammer price:
9 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 435:
From 24 January to 2 February
Viewing: from 30 January to 2 February
Item pick up from 6 February
Payment deadline is 17 February
Pay-off from 21 February

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.