Books: Architecture, Art

Number of items: 267

Kislakásos családi házak mintatervei. Kiadja a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Sajtó alá rendezte: Bierbauer Virgil. Előszó: Dr. Bessenyey Zénó. Bevezető: Irsy László. Bp., 1941, Stephaneum Nyomda, 128 p. Családi házak rajzai és alaprajzai. Kiadói papírkötésben, javított, foltos.
16904.

2 000 HUF
1994 Enigma 1-4. sz. Művészetelméleti folyóirat. Főszerk.: Markója Ágnes. Teljes évfolyam.
16905.

4 000 HUF
1987-2004 Sothebys aukciós katalógusok, 6 db. Benne izgalmas, nagyrészt art-deco, kisebb részben szecessziós művészeti anyaggal. Kiadói papírkötésekben, a felső lapélek foltosak.
16906.

1987-2004 Sotheby's aukciós katalógusok, 6 db. Benne izgalmas, nagyrészt art-deco, kisebb részben szecessziós művészeti anyaggal. Kiadói papírkötésekben, a felső lapélek foltosak.

4 000 HUF
2 db német nyelvű művészeti katalógus: Gemälde / Kunstgewerbe aus verschiedenem Besitz - Ostasiatisches Porzellan [...] + Gemälde Plastiken / Antiquitäten aus verschiedenem Privatbesitz. Berlin, [1935-1936], Paul Graupe. Kiadói papírkötés, az egyik kötet részben kissé ázott, hullámos lapokkal.
16907.

4 000 HUF
Lapis Angularis IV. Források a Magyar Építészeti Múzeum gyűjteményéből. Szerk.: Fehérvári Zoltán - Prakfalvi Endre. Bp., 2002., Magyar Építészeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
16908.

3 200 HUF
8,65
9,41
Martos Gábor: Műkereskedelem - Egy cápa ára. Bp., 2013, Typotex. Kiadói papírkötés, első néhány lap kissé hullámos.
16909.

3 000 HUF
Gary Perweiler: Secrets of Studio Still Life Photography. New York,1984,Amphoto Books. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16910.

3 600 HUF
9,73
10,59
1911 A Fény. Művészfényképezési folyóirat. Szerk.: Hoffmann Viktor. VI. évf. 10. sz. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor-ny. A címlap Kozma Lajos munkája. Pécsi József fekete-fehér fotóival (közte akt felvételekkel). Számos korabeli hirdetéssel, szecessziós illusztrációkkal. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
16911.

3 000 HUF
Werner Blaser: Tadao Ando. Architektur der Stille. Architecture of Silence. Naoshima Contemporary Art Museum. Basel-Boston-Berlin,2001.,Birkhäuser. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
16912.

3 000 HUF
Művészeti hetek Kolozsvár 1942. május 9. - június 6. Bp., 1942, Országos Irodalmi és Művészeti Tanács (Athenaeum-ny.), 162+(2) p.+12 t. Szövegközi fekete-fehér ábrákkal és egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány sérült lappal. Az előzéklapon Heintz Henrik (1896-1955) festőművész saját kezű aláírásával.
16913.

3 000 HUF
Nagy Endre: Fülep Lajos művészetfilozófiája (1923-1944). Tanulmány. Z-füzetek/15. Bp., 1991, szerzői magánkiadás, 37+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 500 példányban. Számozott (229./500) példány.
16914.

2 000 HUF
Szendrői Jenő: Ipari épülettervezés. Bp., 1974., B.M.E. Ipari és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszék. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 600 példányban.
16915.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF