Books: Travelling, Local History

Number of items: 177

16012.

5 000 HUF
Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza. I-II. köt. [Egy kötetben.] Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. I. köt. Bp., 1888., Ráth Mór. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, benne szakadozott lapélekkel is, néhány kijáró lappal.
16013.

4 800 HUF
12,97
14,12
14
16014.

3 800 HUF
10,27
11,18
16015.

2 400 HUF
Veress Endre: A kolozsvári Szent Mihály templom céhzászlói és a céhek története. Cluj/Kolozsvár, ,Gloria-ny., 31 p. Kiadói papírkötés. Ritka!
16016.

3 000 HUF
Borsodi Földrajzi Évkönyv V. Szerk.: Peja Győző, Frisnyák Sándor. Miskolc, 1964., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Borsod Megyei Szervezete. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
16017.

3 600 HUF
9,73
10,59
16018.

2 400 HUF
Mezősi Károly: Petőfi és családja Dömsödön. Petőfi emlékhelyek Pest Megyében. A szerző, Mezősi Károly (1907-1971) által DEDIKÁLT példány (Lengyel Dénes?) Pest Megyei Múzeumi Füzetek I. Bp., 1964, Muzeumok Rotaüzeme, 72 p. Kiadói papírkötés, a borító foltos, a borító részben elvált a könyvtesttől. Megjelent 1500 példányban.
16019.

2 400 HUF
Soproni Helikon. Fennállásának félszázados évfordulója alkalmával. Kiadja: a Frankenburg Irodalmi Kör 1877-1927. Sopron, 1927, Vitéz Tóth Alajos. A borító Ágoston Ernő munkája. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a hátsó borító foltos, a gerincen szakadásokkal.
16020.

3 400 HUF
9,19
10,00
Héjj Miklós: Visegrád történeti emlékei.  A szerző, Héjj Miklós (1922-1996) régész által Kárpáty (Kárpáti) Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas magyar színházi és irodalmi kritikus, író, költő részére DEDIKÁLT példány. Múzeumi Füzetek. Bp., 1954., Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Kiadói papírkötés
16021.

1 800 HUF
Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben
16022.

3 800 HUF
10,27
11,18
[Howard Carter (1874-1939), Arthur Cruttenden Mace (1874-1928] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: Tut-Ankh-Amen sírja. Fordította: Dr. Balassa József. Az angol kiadás eredeti képeivel. Bp., én., Franklin. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
16023.

2 800 HUF
7,57
8,24
22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF