Books: Social sciences

Number of items: 28

Világügyelő. Tanulmányok Hoppál Mihály 70. születésnapjára. Szerk. Czövek Judit, Dyekiss Virág, Szilágyi Zsolt. Bp., 2012., Magyar Vallástudományi Társaság. Kiadói papírkötés.  Hoppál Mihály (1942-) Széchenyi-díjas etnológus, folklorista.
17340.

4 000 HUF
10,78
11,66
Robert K. Merton: Társadalomelmélet és társadalmi struktúra. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés
17341.

2 600 HUF
7,01
7,58
Halász Péter: Nem lehet nyugtunk...! Esszék, gondolatok, útirajzok a moldvai magyarokról (csángók). Bp., 2004, Magyar Napló. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17342.

3 600 HUF
9,70
10,50
Kautz Gyula: Nemzetgazdaságunk és a vámpolitika folytonos tekintettel törvényhozási feladatainkra és társadalmi teendőinkre az anyagi érdekek terén. Első fele. Pest, 1866., Heckenast Gusztáv. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzésekkel, a gerincen szakadással, foltos borítóval, a hátsó borítón gyűrődéssel, címlaphiánnyal. Felvágatlan lapokkal.
17343.

1 800 HUF
4,85
5,25
Doros Gábor: Házassággondozás. Az eugénia járható útjai. Dr. vitéz József Ferenc király herceg előszavával. Darányi Gyula bevezetésével. Bp.,[1940.],Magyar Családvédelmi Szövetség - Központi Házassági Tanácsadó és Gondozó Intézet. Kiadói papírkötés, foltos, kissé kopott borítóval.
17344.

2 800 HUF
7,55
8,16
Kecskés Pál: A bölcselet története. Bp., 1981, Szent István Társulat. Kiadói műbőr-kötés.
17345.

2 400 HUF
6,47
7,00
Kalapis Zoltán: Balladaénekesek, mesemondók, vásárosok. Népismereti riportok. Újvidék, 1980, Forum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
17346.

2 800 HUF
7,55
8,16
Dengl János: A kereskedelmi szakoktatás szolgálatában. Tanulmányok, időszerű kérdések, harcok. Bp., 1934., Kereskedelmi Szakiskolai Tanárok Országos Egyesülete, 1 t.+ 303+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval és kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel.
17347.

2 000 HUF
5,39
5,83
Bata Tímea: Talpasház és bikla: egy archaikus néprajzi világ nyomában. Válogatás a Néprajzi Múzeum ormánsági fényképeiből (1910-1935). KépTár 3. Bp., 2017, Néprajzi Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17348.

2 000 HUF
5,39
5,83
A. A. Isszaieff: A szociálizmus és a közélet. Ford.: Garami Ernő. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1910., Grill Károly. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
17349.

1 000 HUF
2,92
Pataki Ferenc: A Nékosz-legenda. Osiris Könyvtár. Bp., 2005., Osiris. Kiadói papírkötés.
17350.

2 000 HUF
5,39
5,83
Bart István: Amerikai-magyar kulturális szótár. Bp., 2000., Corvina. Kiadói papírkötés.
17351.

1 400 HUF
3,77
4,08

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.