Books: Religion

Number of items: 39

17398.

40 000 HUF
107,82
116,62
17399.

20 000 HUF
53,91
58,31
Bartholomaeus Comandus: Vita F. Lavrentij Brancati Ex Ordine Minorum Conuentualium Tit. SS. Duodecim Apostolorum S. R. E. Presbyteri Cardinalis Bibliothecarij de Lavraea. Compendiose descrpita per Fr. Bartholomaeum Comandum. Romae, 1698, Typis Haeredum Corbeletti, 103 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű álbordás egészbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső táblán sérüléssel, a gerincen kis sérüléssel, possessori bejegyzéssel, intézményi bélyegzéssel, a lapok alsó részén, a szöveget nem érintő szúette lyukakkal.
17400.

10 000 HUF
26,95
29,15
Horváth Loránd (1930-2018) marosvásárhelyi születésű református lelkész, műfordító, költő művei és kézirathagyatéka:   Zsoltárantológia. Száz év zsoltárfordításai magyar költők tolmácsolásában magyar dallamokkal XX. század. Szerk.: Horváth Lóránd. A szerkesztő által DEDIKÁLT példány. Bp., 2011., Kairosz. Kiadói papírkötés.;   Alfától az Omegáig, 37 p. Papírkötés.;   Baksa Csaba-Horváth Lóránd: Betegnek gyógyír, szenvedőnek erő, gyászolónak vigasz. Windsor, 1991, Hamilton. Papírkötés.;   Jónástól Jézusig. Windsor, 1992., Élő Ige. Papírkötés. (x2).;   A pszichológus Jézus. Toronto, 1995, Kanada. Kiadói papírkötés.;   Istennek a windsori rádión közvetített igéi. Windsor, én., Élő Ige. Papírkötés.;   Istennek a windsori rádión közvetített igéi. Kanadai áhítatok. Windsor, 1994., Élő Ige. Papírkötés.;   Tsókai balladák. Székelycsóka, 1964, gépelt lapokkal, néhány gyűrött lappal.  51+1 p.;   Egyedül akarok színházat játszani. Gépelt színdarab, 13 p.;   Valamint egy gépelt, és kézzel írt verseket tartalmazó kis mappa, a lapokon kézzel írt javításokkal.
17401.

6 000 HUF
16,17
17,49
[John Duns Scotus (1265/66-1308) - Botár János Joakim (1696-1764)] Ioannes Duns Scotus - Joachimo Botar: Scientiasecum quae est conscientia, seu proxima regula morum. Cum adjunctis thesibus ex universa theologia ad mentem Joannis Duns-Scoti doctoris mariano-subtilis, pro quibus Conventu Vetero-Claudiopolitano B. V. Mariae ad Nives. Praeside P. F. Joachimo Botar, ... Claudiopoli [Kolozsvár], 1735., Typis Academicis Scietetis Jesu, per Simonem Thadaeum Weichenberg, 8 sztl. lev. + 148 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó táblán címkenyomokkal.
17402.

6 000 HUF
16,17
17,49
LAbbé F. de Lamennais: LImitation de Jésus-Christ. Traduction et réflections par - -. Paris, 1874., Gruel Engelmann. Francia nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel.
17403.

L'Abbé F. de Lamennais: L'Imitation de Jésus-Christ. Traduction et réflections par - -. Paris, 1874., Gruel Engelmann. Francia nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel.

3 400 HUF
9,16
9,91
Nouet, Jacques: Des bettenden Christen Geistliches Les-Buch. ... Das Erste Buch, (Erste Abhandlung), Jesus Christus der gutigiste, und allerliebwurdigiste herr. Des Ersten Buch, Zweyte Abtheilung Son Weyhnachten biß nach der Octav der HH . drey König. Augsburg, 1745., Matthias Wolff, 24 sztl. lev+312 p.+4 sztl. lev. + 318 p. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéstáblákkal, foltos lapokkal.
17404.

4 000 HUF
10,78
11,66
P. Szakácsi Vitus: Rózsa-bokréta. Minden tövisestől egybeszedve, s szónoki fűzérbe illegetve, mellyet urnapján a kolozsvári főtemplomban fényes halgatóinak elosztogatott P. Szakácsi Vitus minorita. Kolozsvártt, 1838., Királyi Lyceum betűivel, 34 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a borítón címkével, intézményi bélyegzéssel.
17405.

P. Szakácsi Vitus: Rózsa-bokréta. Minden tövisestől egybeszedve, 's szónoki fűzérbe illegetve, mellyet urnapján a kolozsvári főtemplomban fényes halgatóinak elosztogatott P. Szakácsi Vitus minorita. Kolozsvártt, 1838., Királyi Lyceum' betűivel, 34 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a borítón címkével, intézményi bélyegzéssel.

5 000 HUF
13,48
14,58
Hamar Pál közalapítványi királyi ügyigazgató, mint a Szent Korona egyik ügyészének véleménye, melyet a magyar főpapi javak és az ezekből kifolyó vallásalap jogi természete kérdésében a magyar országgyűlés képviselőháza kiküldött bizottságának 1875-dik évi ápril 20-ról és május 7-ről kelt felhívásai nyomán tisztelettel előterjeszt. Esztergom, 1876, Horák Egyed-ny., 257 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, a hátsó kötéstáblán gróf Csáky Károly Emmánuel (1852-1919) kanonok, püspök ex librisével.
17406.

4 800 HUF
12,94
13,99
Knecht János: Hitünk észszerű okai. Hittudomány-doctori avató értekezésül írta - - . Nagyvárad, 1904, Szent László-ny., (4)+185+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán gróf Csáky Károly Emmánuel (1852-1919) kanonok, püspök ex librisével.
17407.

5 000 HUF
13,48
14,58
28
Sullay István: A boldogságos Szűz Mária tisztelete a katholikus anyaszentegyházban hittani, jogi, történeti és erkölcsi szempontból. Eger, 1882, Érsek-lyceumi könyvnyomda, 515+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, ragasztott gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
17408.

5 000 HUF
13,48
14,58
11
Lőrincz Zoltán: Szent Márton, Savaria szülötte. Szombathely, 2014, B.K.L. Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17409.

4 000 HUF
10,78
11,66

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.