Books: Judaica

Number of items: 13

Sombart, Werner: Die Juden und das Wirtschaftsleben. Leipzig und München, 1920, Duncker & Humblot. 476p. Német nyelven. Aranyozott egészvászon kötésben, színezett felső lapélekkel, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban. / In full linen binding, in German languague, in good condition.
17385.

8 000 HUF
Kiss József: Zsidó dalok. Az 1868-as kiadás 2008-as hasonmás kiadása. Kiadói papírborítóval
17386.

2 000 HUF
Papp Richárd: Miért kell Kohn bácsinak négy hűtőszekrény? Élő humor egy budapesti zsidó közösségben. Bp., 2010, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
17387.

1 600 HUF
Izráel istentisztelete. Imádságos könyv a tanuló ifjuság és a nagy közönség számára. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Dr. Pollák Miksa. Bp., 1987., MIOK. Kiadói kartonált papírkötés.
17388.

1 400 HUF
dr. Vida Márton (szerk.): Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Bp., 1939. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, kopottas állapotban.
17389.

1 800 HUF
17390.

900 HUF
2,43
2,65
Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: dr. Vida Márton. Bp., 1939, Szerző kiadása, 62+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
17391.

1 800 HUF
Venetianer Lajos: A magyar zsidóság története a honfoglalástól a világháború kitöréséig, különös tekintettel gazdasági és művelődési fejlődésére. Nemzeti Könyvtár 30. Bp., 2014., Magyar Közlöny. Kiadói kartonált papírkötés.
17392.

1 800 HUF
Magyarországi zsinagógák. Szerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kopott, foltos, hullámos.
17393.

1 200 HUF
Omzsa-Haggáda. Ribáry Géza dr. bevezetésével. Munkácsi Ernő dr történeti és művészeti tanulmányával. Kohn Zoltán dr fordításával és magyarázatával. Bp., 1987., Korona GT,(Egyetemi-ny.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Az 1942-es kiadás reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17394.

1 200 HUF
Magyarországi zsinagógák. Szerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón ázás- és kopásnyomokkal.
17395.

1 000 HUF
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Benne vagyon minden imádság, áhitatos elmélkedés, melyeket a zsinagóga számára elfogadtak. II. köt. Ros-hassono-ünnep második napjára. Ford.: Schön József. Bp., é.n., Schwarz Ignácz könyvkereskedése. + Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. IV. köt. Jomkipur, vagyis az engesztelő ünnep napjára. Ford.: Schön József. H.n., é.n., Schlesinger Jos könyvkereskedése. Kiadói dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítókkal, ajándékozási bejegyzéssel.
17396.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF