Books: History

Number of items: 97

16487.

5 000 HUF
Alfred Rosenberg: Der Mythus des 20. Jahrhunderts. Eine Wertung der seelisch-geistigen Gestaltenkämpfe unserer Zeit. München, 1936, Hoheneichen. Német nyelven. 103.-104. kiadás. 712 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kiadói sérült papírborítóval, színezett felső lapélekkel, első néhány lap kissé foltos. / In German language. Full linen binding, with damaged paper cover.
16488.

5 000 HUF
35
Buchanan, George: Meine Mission in Russland. Berlin, 1926, Verlag für Kulturpolitik. Német nyelven. 287 p. Kiadói félvászon kötés, előzéklapon ceruzás névbejegyzéssel, kissé foltos gerinccel és borítóval, néhány lap kissé foltos. / Half-linen binding, in German languague.
16489.

5 000 HUF
Franz Brandl: Kaiser, Politiker und Menschen. Erinnerungen eines Wiener Polizeipräsidenten. Leipzig und Wien, 1936, Johannes Günther. Első kiadás! Német nyelven. 446 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban. /In full line binding, very good condition. German language.
16490.

5 000 HUF
Szölgyémy János: VIlágtörténet. I-II. rész. I. rész: Ó-kor., II. rész - Középkor. A tanításterv és a reá vonatkozó utasítások nyomán gymnasium használatra.; Egyetemes történet. Főtekintettel a magyar nemzet történetére 1648-1878-ig. Európa és Amerika nevezetesebb államainak földrajzával. [Egy kötetben.] Bp., 1891-1892-1903 , Pallas - Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal és belejelölésekkel, bélyegzéssel.
16491.

4 800 HUF
12,97
14,12
19
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (díszcímlap, Báthori István kőnyomatú portréja) t.+XV+462+4 p.; 1 (díszcímlap, Bethlen Gábor kőnyomatú portréja) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, számos intézményi bélyegzővel, kissé foltos lapokkal, néhány aláhúzással.
16492.

4 800 HUF
12,97
14,12
28
Erdélyi országgyűlési emlékek. Történelmi bevezetésekkel. Tizedik kötet (1637-1648.) A M. Tud. Akadémia Történelmi Bizottsága megbízásából. Szerk.: Szilágyi Sándor. Monumenta Comitialia Regni Transsylvaniae. Bp., 1884., MTA, (Athenaeum-ny.), 4+534 p. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, felvágatlan lapokkal.
16493.

3 000 HUF
16
16494.

5 000 HUF
Epistolae et acta Jesuitarum Transylvaniae temporibus principum Báthory (1571-1613). Volumen Primum. 1571-1583. Collegit et edidit Dr. Andreas Veress. Fontes Rerum Transylvanicarum. (Erdélyi Történelmi Források Tomus I.) Bp.-Kolozsvár, 1911., Typis Societatis Athenaeum Typographicae - Fontes Rerum Transylanicarum, XVI+324+2 p. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
16495.

3 000 HUF
Hurwicz, Elias: Staatsmänner und Abenteurer. Russische Portraits von Witte bis Trotzki 1891-1925. Leipzig, 1925, C.L. Hirschfeld. V+347 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, színezett felső lapélekkel, gerincen apró sérüléssel, borítón kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban. / In full linen binding, in German languague, with minor damage on the spine, some minor wear on the cover, otherwise in good condition.
16496.

4 000 HUF
16497.

2 800 HUF
7,57
8,24
Jurij W. Lomonossoff: Die russische März-Revolution 1917. Erinnerungen von Jurij W. Lomonossoff. München, 1921, Drei Masken. Német nyelven. 114 p. Félvászon kötésben, címlapon ceruzás aláhúzásookal és apró szakadással, máskülönben jó állapotban. / In German language. Half linen binding.
16498.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF