Books: History

Number of items: 97

16475.

30 000 HUF
80,86
87,46
Vanel, Claude: Intrigues Galantes De La Cour De France, Depuis le commencement de la Monarchie jusqua present. Cologne, 1698, Pierre Marteau. 201+301 p. Francia nyelven. Új kiadás (Nouvelle edition). Korabeli bordázott gerincű egészbőr kötésben, kissé sérült gerinccel, első kötet címlapja hiányzik, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / New edition (Nouvelle edition), in French languague, in full leather binding, spine slightly damaged, few pages with stains, otherwise in good condition.
16476.

Vanel, Claude: Intrigues Galantes De La Cour De France, Depuis le commencement de la Monarchie jusqu'a present. Cologne, 1698, Pierre Marteau. 201+301 p. Francia nyelven. Új kiadás (Nouvelle edition). Korabeli bordázott gerincű egészbőr kötésben, kissé sérült gerinccel, első kötet címlapja hiányzik, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / New edition (Nouvelle edition), in French languague, in full leather binding, spine slightly damaged, few pages with stains, otherwise in good condition.

20 000 HUF
53,91
58,31
16477.

12 000 HUF
32,35
34,99
Musulin, Freiherr von: Das Haus am Ballplatz. Erinnerungen eines österreichisch-ungarischen Diplomaten. München, 1924, Verlag für Kulturpolitik. Német nyelven. 309 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, címlapon ceruzás aláhúzásokkal, néhány kevés lapon ceruzás jegyzetekkel, máskülönben jó állapotban. / Half-linen binding, in German languague.
16478.

12 000 HUF
32,35
34,99
Régi magyar nyelvemlékek. Első kötet. Időkör: A magyar keresztyénedés elejétől minden, a mi, 1550-nig eredetiében elékerúl. Már 1550től 1575tig némi válogatással csak a nyelv hivatalos életét, sajátságait, helyesírását, elavult szavait, szerkezetét mutatók, mellyekkel hisztóriai felvilágítás, magyar háziélet, szokás kifejlése is jár. 1575-1600ig ugyan ezen tárgyuak, még nagyobb megválasztással. Kiadta a Magyar tudós Társaság. Döbrentei Gábor, mint szerkesztő felügyelése alatt. 1. köt. I..: Temetési beszéd és könyörgés. II. Ó testamentomi néhány könyv. Budán, 1838, M. Kir. Egyetem, VI+3 sztl. lev.+LXIV+26 p.+2 sztl. lev.+LXIV+5 sztl. lev+280+1 p.+1 t. Félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
16479.

Régi magyar nyelvemlékek. Első kötet. Időkör: A magyar keresztyénedés elejétől minden, a mi, 1550-nig eredetiében elékerúl. Már 1550től 1575tig némi válogatással csak a nyelv hivatalos életét, sajátságait, helyesírását, elavult szavait, szerkezetét mutatók, mellyekkel hisztóriai felvilágítás, magyar háziélet, szokás kifejlése is jár. 1575-1600ig ugyan ezen tárgyuak, még nagyobb megválasztással. Kiadta a Magyar tudós Társaság. Döbrentei Gábor, mint szerkesztő felügyelése alatt. 1. köt. I..: Temetési beszéd és könyörgés. II. Ó testamentomi néhány könyv. Budán, 1838, M. Kir. Egyetem', VI+3 sztl. lev.+LXIV+26 p.+2 sztl. lev.+LXIV+5 sztl. lev+280+1 p.+1 t. Félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.

8 000 HUF
21,56
23,32
20
Heltai Gáspár: Chronica az magyaroknac dolgairol. Bibliotheca Hungarica Antiqua VIII. Bp.,1973, Akadémia Kiadó. Tanulmányfüzettel. Az 1575-ös kolozsvári kiadás facsimile kiadása. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
16480.

8 000 HUF
21,56
23,32
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, kopott borítókkal.
16481.

8 000 HUF
21,56
23,32
[Josephus Flavius]: Flavii Josephi hebraei scriptoris antiquissimi de bello judaico, ac expugnata per Titum caesarem Hierosolyma libri septem. Interprete Rufino Aquilejensi. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1755., Typis Academicis Societatis Jesu, 9 sztl. lev.+3-573+1 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett, mintás lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
16482.

6 000 HUF
16,17
17,49
30
16483.

1 800 HUF
4,85
5,25
16484.

6 000 HUF
16,17
17,49
Prinz Max von Baden: Erinnerungen und Dokumente. Berlin und Leipzig, 1927, DVA. Német nyelven. Első kiadás. 694+1 p + 1 kihajtható tábla (térkép melléklet). Kiadói egészvászon kötésben. / In German language. First edition. Full linen binding
16485.

6 000 HUF
16,17
17,49
16486.

6 000 HUF
16,17
17,49

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.