Engravings

Number of items: 126

1854 Rohn Alajos (XIX sz. eleje-1870): Budavár Mátyás király idejében, Dürer Alb. után razj. Varsányi. Acélmetszet, papír, litográfia, körbevágott, 13x20 cm, 20x25 cm
11008.

3 000 HUF
16
cca 1880-1900 50 db portré magyar és külföldi híres személyekről: Trefort Ágoston, Klapka György, Csáky Albin, Gyulai Pál, Rómer Flóris, Pulszky Ferenc, Teleki Sándor, Wekerle Sándor, Bánffy Dezső, Khuen-Héderváry Károly, stb. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten, helyenként kissé foltos, körbevágva. 15x12 és 22x17,5 cm közötti méretekben
11009.

3 000 HUF
15
6 db XIX. sz. reprodukciós metszet szobrokról. Klf. technikák, papír, részben jelzett a metszeten. Helyenként kissé foltos, egyik kissé sérült. 27,5x18 cm k. méretekben
11010.

1 400 HUF
11011.

10 000 HUF
27,03
29,41
11012.

3 000 HUF
cca 1750 után Des Durchlauchtigst Herzoglichen Lothringischen Hauses Stamm-Tafel, wie solches in Röm. Kays. Maj. Francisco I. glorreichest blühet,... Augsburg, Matthäus Steutter, színezett rézmetszet, német nyelven, a Lotharingiai-ház családfája I. Ferenc (1708-1765) német-római császárig, Mária Terézia (1717-1780) magyar és cseh királynő férjéig, két helyen restaurációval, szakadásokkal, hajtásnyomokkal, a sarkain kis lyukakkal, az egyik sarkán kis hiánnyal, utólagos név bejegyzésekkel a felső, eredetileg üres mezőkben (Maria Josepha (1751), Maria Charlotta Ludovica (1752), Ferdinandus Carolus (1754)), a hátoldalon bejegyzéssel, metszet: 55,5x47,5 cm, teljes: 64x54 cm /   cca after1750 Des Durchlauchtigst Herzoglichen Lothringischen Hauses Stamm-Tafel, wie solches in Röm. Kays. Maj. Francisco I. glorreichest blühet,... Augsburg, Matthäus Steutter, coloured copper engraving, in German language, with late notice on the upper fireld (Maria Josepha (1751), Maria Charlotta Ludovica (1752), Ferdinandus Carolus (1754)), with notices on the back, repaired, damaged, signs of folds, with little holes on the corners, little lack on one corner, 55,5x47,5 cm, full : 64x54 cm
11013.

40 000 HUF
108,11
117,65
1826. Orsova, Bánát. Litográfia. Weg nach Alt-Orsova. Bannat.. Adolph Kunike: Zwey hundert vier und sechszig Donau-Ansichten. c. könyvéből. 35x25 cm Üvegezett keretben
11014.

16 000 HUF
43,24
47,06
Történelmi jelenet. Szegedi-Kovács Ágoston (1888-1978) festménye után készített nagyméretű litoggráfia 57,5×86,5 cm
11015.

5 000 HUF
Helbing Ferenc (1870-1958): Szondi két apródja. Színezett kőnyomat, papír, jelzett a nyomaton, szakadással, 60×80 cm
11016.

8 000 HUF
Fragonard régi fénynyomat? keretben 13x11 cm
11017.

2 000 HUF
11018.

1 400 HUF
cca 1900 Festészet és szobrászat ábrázolása acélmetszet paszpartuban 32x24 cm
11019.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF