Books: Travelling, Local History

Number of items: 148

Vass Klára: Buda német utcanevei - A Vár és Újlak utcanevei 1696-1872. Német Philologiai Dolgozatok XXXIX. Bp., 1929., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése, 133 p.+ 2 (térképek, közte 1 kihajtható térkép, előttük feliratos hártyapapírral) t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
15132.

4 000 HUF
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a térképek szélén hajtásnyomokkal.
15133.

2 800 HUF
7,57
8,24
1937 Fővárosi évkönyv az 1937. évre. Bp., 1937., Székesfővárosi Házinyomdája, LVIII+435 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány, a gerincen könyvtári címkével.
15134.

4 800 HUF
12,97
14,12
1935 Fővárosi évkönyv az 19357. évre. Bp., 1935., Székesfővárosi Házinyomdája, 402 p. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kopott borítóval, volt könyvtári példány, a gerincen könyvtári címkével.
15135.

2 800 HUF
7,57
8,24
1934 Fővárosi évkönyv az 19357. évre. Bp., 1935., Székesfővárosi Házinyomdája, XXXI+468 p. Kiadói papírkötés,szakadt borítóval, volt könyvtári példány, a gerincen könyvtári címkével.
15136.

2 800 HUF
7,57
8,24
Magyarország tiszti cím- és névtára. IL. évf. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, XX+963 p. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, intézményi bélyegzéssel.
15137.

2 800 HUF
7,57
8,24
Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Dunántúli Szemle Könyvei 220. Szombathely,(1943), Martineum, 106+6 p. Számos szövegközti képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben, névbélyegzőkkel és névbejegyzéssel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
15138.

1 800 HUF
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején I-II. kötet. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n.[cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t. +1-144 p.+16(fekete-fehér fotók) t.+145-312 p.+13 t.(fekete-fehér fotók) t. Harmadik kiadás. Az oldalszámozáson belül két egészoldalas térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, egy tábla hiányzik, egy tábla sérült, hiányos.
15139.

2 800 HUF
7,57
8,24
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésnyommal.
15140.

2 800 HUF
7,57
8,24
15141.

2 000 HUF
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Száz képpel és térképekkel. Bp., Franklin Társulat, é.n. Kiadói aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben.
15142.

3 000 HUF
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15143.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF