Books: Travelling, Local History

Number of items: 148

15120.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
20 000 HUF
51,28
52,63
  Add to cart
  Remove
Balla Vilmos: Régi pesti kávéházak legendái. - Multszázadbeli lokáltulajdonosok, törzsvendégek és egyéb híres alakok a márványasztalok körül. - Nevezetes históriák a ködbesüllyedt időkből. - Elfelejtett pesti furcsaságok, eltünt furcsa pestiek. Bp.,1927, (Légrády-ny.),(Légrády-ny.), 240 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, a gerincen kis szakadásokkal.
15121.

8 000 HUF
20,51
21,05
Hammer price:
8 500 HUF
Gyurkics Péter: A Duna-hídjai a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig. Fotó: Gyurkics Péter. Szerzők: Träger Herbert, Tóth Ernő. Kardos László, Reich Gyula. Bp., 2010, Yuki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas kiadvány, benne 295 Duna-híddal, valamint a mellék ágak és csatornák hídjaival is.
15122.

Gyurkics Péter: A Duna-hídjai a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig. Fotó: Gyurkics Péter. Szerzők: Träger Herbert, Tóth Ernő. Kardos László, Reich Gyula. Bp., 2010, Yuki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas kiadvány, benne 295 Duna-híddal, valamint a mellék "ágak" és csatornák hídjaival is.

Available
10 000 HUF
25,64
26,32
  Add to cart
  Remove
15123.

Available
8 000 HUF
20,51
21,05
  Add to cart
  Remove
Török József: A két magyarhaza első rangu gyógyvizei és fürdőintézetei. Természet-, vegy-, s gyógytani sajátságaikban előterjesztve. Debreczenben, 1859., A Város Könyvnyomdájában, XVI+286 p. Második ujra átdolgozott s tetemesen bővített kiadás. Modern átkötött kartonált papírkötés, az eredeti elülsőt az átkötéshez felhasználták, gerinc címkével, a címlapon és néhány lapon restauráció nyomaival, a táblák hiányoznak, névbejegyzéssel, egy lapon áthúzással.
15124.

6 000 HUF
15,38
15,79
19
Hammer price:
15 000 HUF
Kertész János: Zebegény. Galochi Dr. Tömösváry Tivadar előszavával. Bp., 1937, Zebegény Közönsége, 32 p.+2 t. Kiadói papírkötés, az elülső borító a kép sérült. Ritka!
15125.

5 000 HUF
12,82
13,16
Hammer price:
5 500 HUF
15126.

Available
7 000 HUF
17,95
18,42
  Add to cart
  Remove
Közlemények Szepes vármegye múltjából. XI. évf. 1-4. sz. Szerk.: Förster Jenő. Szepesmegyei Történelmi Társulat évkönyveinek XIX. folyama. Lőcse, 1919., Szepesmegyei Történelmi Társulat,(Reiss J. T.-ny.) , 46+2 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, széteső állapotban.
15127.

5 000 HUF
12,82
13,16
Hammer price:
5 000 HUF
Közlemények Szepes vármegye múltjából. I. évf. 1. sz. 1909. január. Szerk.: Förster Jenő. Lőcse, 1909., Reiss J. T. , 63 p. Kiadói papírkötés, hiányos, szakadt borítóval, az utolsó lapon kis lyukkal, egy helyen bejelöléssel.
15128.

2 000 HUF
5,13
5,26
Hammer price:
2 200 HUF
Dr. Rudnickyj István: Ukrajna és az ukrajnaiak. Magyarország oroszföldi barátai. Ukraina néprajzi átnézeti térképével. Bp., 1914, Fritz Á., (2)+38+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé koszos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15129.

3 000 HUF
7,69
7,89
10
Hammer price:
6 500 HUF
15130.

Available
5 000 HUF
12,82
13,16
  Add to cart
  Remove
Dvihally Géza (szerk.) Esztergom örömnapja 1915 augusztus 11. Emlékkönyv Ő császári és királyi fenségeik a trónörököspár Károly Ferenc József főhercegnek és Pármai Zita főhercegnőnek dr. Csernoch János bibornok, hercegprimásnál tett esztergomi látogatása alkalmából. Esztergom, 1915. Buzárovits. [28] p. 15 t. fényképek Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. foltos
15131.

6 000 HUF
15,38
15,79
Hammer price:
8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 431:
Payment deadline is 16 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.