Books: Social sciences

Number of items: 21

Világügyelő. Tanulmányok Hoppál Mihály 70. születésnapjára. Szerk. Czövek Judit, Dyekiss Virág, Szilágyi Zsolt. Bp., 2012., Magyar Vallástudományi Társaság. Kiadói papírkötés.  Hoppál Mihály (1942-) Széchenyi-díjas etnológus, folklorista.
17133.

5 000 HUF
17134.

5 000 HUF
Kínai filozófia. Ókor. I-III. kötet. Szöveggyűjtemény. Második, változatlan kiadás. Válogatta, fordította, a bevezetéseket és jegyzeteket írta: Tőkei Ferenc. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászonkötésben, szép állapotban.
17135.

4 000 HUF
Jean Mitry: A film esztétikája és pszichológiája. A formák. Bp., 1976. Filmarchívum. 474p. Kiadói papírkötésben
17136.

2 400 HUF
Dengl János: A kereskedelmi szakoktatás szolgálatában. Tanulmányok, időszerű kérdések, harcok. Bp., 1934., Kereskedelmi Szakiskolai Tanárok Országos Egyesülete, 1 t.+ 303+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval és kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel.
17137.

3 800 HUF
10,27
11,18
Nádas László: A kartellek és trust-ök kérdése. Bp., 1905., Grill Károly, XIV+2+464 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány lapon ceruzás bejelöléssel.
17138.

3 000 HUF
17139.

3 000 HUF
Adam Bzoch: Pszichoanalízis a periférián. A pszichoanalízis története Szlovákiában. Ford.: Balogh Magdolna. Bp., 2016, Typotex. Kiadói papírkötés. A szerző által Erős Ferenc (1946-2020) szociálpszichológus, pszichoanalitikus részére DEDIKÁLT példány (Barátomnak, Erős Ferencnek, akitől oly sokat tanultam), a könyvben Erős Ferenc néhány ceruzával írt bejegyzésével.
17140.

5 000 HUF
Friedrich Nietzsche: Túl jón és rosszon. A kötetet fordította, szerkesztette, sajtó alá rendezte és a jegyzeteket összeállította: Tatár György. Matúra Bölcselet. Bp.,1995, Ikon. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17141.

4 000 HUF
Arthur Schopenhauer: Életbölcsesség. Aforizmák. Ford.: Kelen Ferenc. Bp., 1925., Pantheon. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az utolsó két lapon bejegyzésekkel.
17142.

2 000 HUF
17143.

2 000 HUF
Elemi pszichológiai kísérletek. Összeáll.: Kornis Gyula. Bp., 1942., Franklin. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől.
17144.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF