Books: Military

Number of items: 21

Breit József, Doberdói: Magyarország 1848/49. évi függetlenségi harcának katonai története. I-III. köt. I. köt.: A téli hadjárat. II. köt.: A tavaszi hadjárat. III. köt.: A nyári hadjárat. Vezérkari százados korában írta: - - ny. altábornagy. A szerző, Breit József (1931-től Bánlaky József) (1863-1945) katonatiszt, hadtörténész által Csaszkóczy Emil m. kir. honvéd ezredes részére DEDIKÁLT példány! Benne Csaszkóczy ezredes posessori címkéivel. Bp., 1929, Grill Károly, VIII+329 p.+5 (1 hiány, 3. térkép: Schwechati csata.) t.; 4+185 p. + 4 (1 hiány, 7. térkép) t.;6+353 p.+ 5 (3 hiány, 12., 14., 19. térkép) t. Átkötött félvászon-kötésekben, kopott borítókkal, az I. kötet gerincén kis sérülésnyomokkal, valamint az I. kötetben két lap gyűrött, szakadt, a III. lap sérült, szakadt, az egyik foltos, javított, bennük ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, hiányzik belőle 5 térkép.
16514.

20 000 HUF
54,05
58,82
Kozma Miklós: Egy csapattiszt naplója 1914-1918. Bp.,[1932], Révai. Második kiadás. Átkötött kartonált egészvászon-kötés.
16515.

6 000 HUF
[Habsburg Károly]: A strategia elvei. 1796-ki németországi hadjárat előadásával felvilágosítva Károly Austriai Főherczeg által. II. köt. Ford.: Kiss Károly. Pest, 1862, Egenberger Ferd., IV, 5-265+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, közte a: M. Kir. Pécsi 19. Honvéd Gyalogezred bélyegzésevel.
16516.

[Habsburg Károly]: A strategia elvei. 1796-ki németországi hadjárat előadásával felvilágosítva Károly Austriai Főherczeg által. II. köt. Ford.: Kiss Károly. Pest, 1862, Egenberger Ferd., IV, 5-265+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, közte a: "M. Kir. Pécsi 19. Honvéd Gyalogezred" bélyegzésevel.

4 000 HUF
H. Schmid: Taktisches Handbuch. Mit zahlreichen Tafeln und Figuren im Texte. 14. Auflage. Wien, 1915, Selbstverlag Hugo Schmid. 510 p. Katonai taktikai kézikönyv német nyelven, számos fekete-fehér illusztrációval, kihajtható mellékletekkel. Távíróezredi katona igazolványával, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval, bejegyzésekkel.
16517.

5 000 HUF
Carl von Clausewitz: A háborúról. I-II. köt. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. A bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp., 1961, Zrínyi, 348p., 517 p. Kiadói egészvászon-kötés, minimális kopással, kihajtható térképmellékletekkel. Megjelent 4000 példányban.
16518.

6 000 HUF
Lászay János: Elvágólag. DEDIKÁLT! 2008, Lászay János. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
16519.

3 000 HUF
16520.

2 000 HUF
16521.

2 400 HUF
16522.

3 600 HUF
9,73
10,59
Almásy László: Rommel seregénél Líbiában. H.n., Dénes Natúr Műhely Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16523.

3 000 HUF
10
Arzenál Könyvek. Repülőgépek. 1914-1939. Szerk.: Nádori Attila. Ford.: Panajotu Kosztasz. Bp., 2016, Ventus Libro. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16524.

2 800 HUF
7,57
8,24
Rendőrtiszti Főiskola Jubileumi Évkönyv. 1971-2001. Szerk.: Illés György. Bp., 2001, Rendőrtiszti Főiskola. Dr. Pintér Sándor belügyminiszter és mások előszavával. Kiadói papírkötés.
16525.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF