Books: History

Number of items: 105

Dr. vitéz Málnási Ödön: A magyar nemzet őszinte története. Bp.,1937.,Cserépfalvi,(Bp. Pápai Ernő-ny.), 256+8 p. Első kiadás. Szövegközti térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító kettészakadt, hiányos, a vászon borító és gerinc, valamint a kötés sérült, megviselt állapotban.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15586.

3 400 HUF
9,19
10,00
11
Szekfű Gyula: Bethlen Gábor. Bp.,1929, Magyar Szemle Társaság. Kiadói vászon-kötés, Buday György (1907-1990) ex librisével
15587.

2 800 HUF
7,57
8,24
Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1892-ig. A Király és nemzet folytatása öt könyvben. II-III. könyv. II. könyv: 1886-1888. III. könyv: Rudolf trónörökös. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15588.

Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1892-ig. A "Király és nemzet" folytatása öt könyvben. II-III. könyv. II. könyv: 1886-1888. III. könyv: Rudolf trónörökös. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

3 000 HUF
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Bp., 1986, Akadémia. Az 1940-es Magyar Szemle Társaság kiadás reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15589.

1 800 HUF
Marcus Tullius Cicero beszéde Manilius törvényjavaslata mellett a néphöz. Szónoklatilag taglalá s jegyzetité Pintér Endre. Bécs, 1846., Mechitarista Atyák bötűjivel, 163+1 p. Első kiadás. Korabeli papírkötésben, régi intézményi bélyegzéssel.
15590.

2 000 HUF
Marx-Engels: A kommunista kiáltvány. Ford.: Józsa Béla. Szerk.: Jordáky Lajos. Kolozsvár, 1945, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban. Ritka!
15591.

1 800 HUF
14
15592.

5 000 HUF
15593.

1 800 HUF
15594.

4 000 HUF
15595.

2 000 HUF
Tarsolylemezek. A honfoglaló elit kincsei. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Virágos Gábor. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. 135 p. Kiadói papírkötés.
15596.

2 800 HUF
7,57
8,24
18
Szőts Zoltán Oszkár: Az Országos Széchényi Könyvtár egykori első világháborús gyűjteménye. Nemzeti Téka - Bibliotheca Nationalis Hungariae. Bp., 2014, OSZK-Gondolat Kiadó. Kiadói papírkötés.
15597.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF