Books: History

Number of items: 105

Emlékirat Selmecbánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. ápril hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. Özv. és Fia-ny., 46 p. Benne 1848/49-es honvédek életrajzaival. Félvászon-kötésben, a gerincen kopásnyomokkal, a borító és néhány lap kissé foltos.
15562.

20 000 HUF
54,05
58,82
[Kolinovics Gábor (1698-1770)] Gabrielis Kolinovics: Nova Ungariae periodus, anno primo gynaecocratiae austriacae inchoata, sive comitiorum generalium, quibus defuncto Carolo VI. austriacorum Caesarum, ultimo ejus primogenita filia Maria Theresia, in reginam Ungariae Posonii 1741. Buda, 1790, Typis Regiae Universitatis, (24)+680 p. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kisebb ázásnyomokkal, a címkép hiányzik.
15563.

18 000 HUF
48,65
52,94
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze felvételeivel. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210+2 p. Kiadói aranyozott, festett, piros dombornyomásos egészvászon-kötésben, az elülső táblán Szentkoronás nagy címerrel, a borítón kopásnyomokkal, foltos javított gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal.
15564.

12 000 HUF
32,43
35,29
10
Anton Deimel: Veteris Chronologia Monumentis Babylonico-Assyriis Illustrata ab Antonio Deimel S. I. Scripta Pontificii Instituti Biblici. Roma, 1912., Max Bretschneider, 124 p.+VII t. Átkötött félvászon-kötés, ex libris-szel, névbejegyzéssel.
15565.

10 000 HUF
27,03
29,41
Arno Poebel: Historical and grammatical texts. University of Pennsylvania The University Museum Publications of the Babylionian Section Vol. V. Philadelphia, 1914, The University Museum, 8 p.+ CXXV t. Mezopotámiai ékírásos szövegekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel.
15566.

10 000 HUF
27,03
29,41
Az Eszterházy család és oldalágainak leírásához tartozó oklevéltár. Összeáll.: Gróf Eszterházy János. Kézirat gyanánt kiadja Herczeg Eszterházi Miklós. Bp., 1901., Athenaeum, IV+270 p.+1 (kihajtható táblával) t. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15567.

12 000 HUF
32,43
35,29
22
15568.

8 000 HUF
15569.

10 000 HUF
27,03
29,41
Kolligátum 4 életrajzból:  Barabás Samu: Frater György életrajza.;  Hozzákötve: Deák Farkas: Gróf Dessewffy Aurél életrajza.; Hozzákötve: Erdődi Béla: Mikes Kelemen életrajza; Hozzákötve: Márki Sándor: Thököly Imre életrajza. Pozsony-Bp., 1885., Stampfel Károly, 2+28;2+26; 2+28;2+24; Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15570.

8 000 HUF
Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok fekete illetve fehér elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Kiadói papírkötésben, felvágatlan
15571.

Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok "fekete" illetve "fehér" elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Kiadói papírkötésben, felvágatlan

8 000 HUF
14
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, kopott borítókkal.
15572.

8 000 HUF
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Bp., [1938-1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kopott félbőr kötésben.
15573.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF