Books: Architecture, Art

Number of items: 234

Magyar Fürdőélet. Válogatások a Völgyi-Skonda Kortárs gyűjteményből. Bp., é.n. Kogart. Kiadói papírkötésben
16559.

1 000 HUF
16560.

2 600 HUF
7,03
7,65
Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel.  Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is.
16561.

2 800 HUF
7,57
8,24
Váradi Antal: Jelmeztan a különféle nemzetek ruházatának rövid leírása a történeti fejlődés alapján. Kertschmar A., Falke J. és Racinet nyomán... összeáll. -- --.  Bp., 1884. ifj. Nagel. 90 l. 1 sztl. lev. 16 t. (jelzemtervek 8 levélen.) /Országos Színészeti Tanoda Tan- és Segédkönyvei. Újrakötött papírkötésben. Ritka!
16562.

3 000 HUF
1906-1910 Kézdi-Kovács László (1864 - 1942) festőművész 3 db kiállítási katalógusa
16563.

3 800 HUF
10,27
11,18
Éber László: Donatello. Művészeti Könyvtár. Bp., 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), (4)+142+(6) p. + X t. (fekete-fehér képtáblák, hártyapapírral). Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16564.

1 800 HUF
Malonyay Dezső: A fiatalok. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Katona Nándor, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Rippl-Rónai József. Művészeti könyvtár. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 224 p.+16 t.+ 3 hasonmás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16565.

1 800 HUF
Dr. Lázár Béla: Paál László. Művészeti könyvtár. Bp.,1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+156+1 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
16566.

1 800 HUF
Beaumont, Cyril: Puppets and Puppetry. London-New York, 1958, The Studio. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
16567.

3 600 HUF
9,73
10,59
Wehner Tibor: Szárnyas idő. Drégely László művészete. 2007, Glória. Kiadói kartonált kötés, kisebb sérülésekkel.
16568.

3 600 HUF
9,73
10,59
16569.

4 200 HUF
11,35
12,35
16570.

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF