Books: Architecture, Art

Number of items: 234

Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. A Kiss József Könyvkiadó reprint kiadása, 2007. Magyar-német kétnyelvű kötet, papír védőborítóval, újszerű állapotban. 2043 ötvösjeggyel /  Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmiths Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publishers Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint condition.
16535.

Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. A Kiss József Könyvkiadó reprint kiadása, 2007. Magyar-német kétnyelvű kötet, papír védőborítóval, újszerű állapotban. 2043 ötvösjeggyel / Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmith's Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publisher's Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint condition.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
40 000 HUF
102,56
105,26
  Add to cart
  Remove
Adamis Anna-Gross Arnold: Versek és képek. Bp., 1979, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, néhol kicsit hullámos lapokkal, egy lapon képet nem érő folttal
16536.

24 000 HUF
61,54
63,16
Hammer price:
26 000 HUF
Cs. Sebestyén, Károly: A székelyház eredete. Die Herkunft des Székler-Hauses. Néprajzi Múzeum, füzetei 6. Különlenyomat a Néprajzi Értesítő 1941. évfolyamából. Bp., 1941., Néprajzi Múzeum,(Karcag, Kertész József-ny.), 55 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti rajzokkal és 6 térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás bejelölésekkel.
16537.

Available
16 000 HUF
41,03
42,11
  Add to cart
  Remove
Kass János grafikái. Minikönyv. A művész, Kass János (1927-2010) egyedi tusrajzával! Szeged, 1995, Kass Galéria. Kiadói bársonykötés, jó állapotban
16538.

Available
9 000 HUF
23,08
23,68
  Add to cart
  Remove
1943-44 A Fotószemle c. folyóirat teljes VI. és VII. évfolyama egybe kötve későbbi félvászon kötésben. Vadas Ernő, Dulovits Jenő, Kozák Lajos, Szőllősy Kálmán, Aszmann Ferenc, Csörgeő Tibor, Veress Ferenc és mások fekete-fehér fotóival illusztrált.
16539.

Available
5 000 HUF
12,82
13,16
  Add to cart
  Remove
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
16540.

11 000 HUF
28,21
28,95
Hammer price:
13 000 HUF
16541.

Available
10 000 HUF
25,64
26,32
  Add to cart
  Remove
16542.

10 000 HUF
25,64
26,32
Hammer price:
10 000 HUF
1905 Jahrbuch für Photographie und Reproduktionstechnik für das Jahr 1905. Unter Mitwirkung hervorragender Fachmänner hrsg. von Hofrath Dr. Josef Marie Eder, ... Neunzehnter Jahrgang. Halle a. S., 1901, Wilhelm Knapp,A-Q+VIII+571+1+64 p.+26+1 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal. Korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, foltos lapokkal.  Dr.Südy Ernő (1882-1973) békécsabai gyógyszerész szecessziós ex libris-szével (Békéscsaba, Tevan-ny.) és névbejegyzésével.
16543.

Available
8 000 HUF
20,51
21,05
  Add to cart
  Remove
Graphis Annual. The international annual of advertising and editorial graphics. 5+3 kötet 1980-1989. Nagyon sok művészi illusztrációval. Kiadói vászonkötésben papír védőborítóval
16544.

8 000 HUF
20,51
21,05
Hammer price:
11 000 HUF
El museo del Prado. Alessandro Bettagno, Christopher Brown, Francisco Calvo Serraller, Francis Haskell, ALfonso E. Pérez Sánchez. Prólogo: Mario Vargas Llosa. Introduccion: José Maria Luzón Nogué. hn., 1996., Fonds Mercator. Spanyol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, 33x25x6 cm
16545.

Available
6 000 HUF
15,38
15,79
  Add to cart
  Remove
1905 Budapesti Építő Mesterek, Kőmíves -, Kőfaragó-, és Ács Mesterek Ipartestülete I. Évkönyv. Szerk.: Jakabffy Ferencz. Bp., 1905,Ipartestület, (Pátria-ny.), 287 p. Korabeli hirdetésékkel. Kiadói félvászon-kötésben.
16546.

1905 Budapesti Építő Mesterek, Kőmíves -, Kőfaragó-, és Ács Mesterek Ipartestülete I. Évkönyv. Szerk.: Jakabffy Ferencz. Bp., 1905,"Ipartestület", ("Pátria-ny.), 287 p. Korabeli hirdetésékkel. Kiadói félvászon-kötésben.

4 000 HUF
10,26
10,53
Hammer price:
4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 431:
Payment deadline is 16 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.