Historical documents, manuscripts

Number of items: 86

1832 Szöllőmályi (ma Mozsgó része, Somogy, Baranya határa) funduális könyve. A valaha Batthyány birtokhoz tartozó település jobbágyi telkeinek felsorolása, Kézzel beírt kb 60 oldalon. Komplett, záró pecséttel és aláírásokkal
14087.

20 000 HUF
54,05
58,82
1833 Győr, Feljegyzése azon ruházatoknak, melyek a győri Sz. Ursula (Szent Orsolya Rend) Apácanevelő Intézetében bevett Reviczky Mária és Johanna kis leánykák számára, három oldalon
14088.

1833 Győr, "Feljegyzése azon ruházatoknak, melyek a győri Sz. Ursula (Szent Orsolya Rend) Apácanevelő Intézetében bevett Reviczky Mária és Johanna kis leánykák számára", három oldalon

1 200 HUF
1849. február 2. Welden császári királyi tábornagy által kiadott magyar nyelvű hadi jelentés, melyben Nagyszeben Bem általi ostromáról, Versecz elfoglalásáról ír, de elhallgatja a magyar csata-győzelmeket 22,5x37 cm
14089.

28 000 HUF
75,68
82,35
14090.

30 000 HUF
81,08
88,24
cca 1850 Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz c. német nyelvű kézirata, a Böhmische Schweizként (České Švýcarsko) ismert területről. A kézirat érdekessége, hogy tudomásunk szerint nem jelent meg könyv formában. Tartalmaz több figyelemre méltó részletet, így pl. gróf Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau (1834-1904), a neves csehországi Kinsky arisztokrata család tagjának Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice) környéki birtokairól egy összeírás vagy egy vár ingóságainak, fegyvereinek összeírása. Kb. 200 kézzel írt oldal korabeli vászonkötésű mappában, a lapok lazán a mappában. További kb. 200 oldal külön lapokon, feltehetően korrektúrák, a hozzá tartozó levelezés, többe közt árajánlat 750 példány kiadására, valamint egy a szerző unokaöccsétől származó levél, amelyben említi a kéziratot valamint levélborítékok egy Heinrich v. Bund, feltehetően a szerző rokonának részére, Aradra és Debrecenbe. / Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz manuscript in German, of the region known as Böhmische Schweiz (České Švýcarsko) from around 1850. Ca. 200 + 200 hand written pages. Very interesting details like famous aristocrat Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettaus (1834-1904) dominion in Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice). To our information it has not been released as a book.
14091.

cca 1850 Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz c. német nyelvű kézirata, a Böhmische Schweizként (České Švýcarsko) ismert területről. A kézirat érdekessége, hogy tudomásunk szerint nem jelent meg könyv formában. Tartalmaz több figyelemre méltó részletet, így pl. gróf Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau (1834-1904), a neves csehországi Kinsky arisztokrata család tagjának Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice) környéki birtokairól egy összeírás vagy egy vár ingóságainak, fegyvereinek összeírása. Kb. 200 kézzel írt oldal korabeli vászonkötésű mappában, a lapok lazán a mappában. További kb. 200 oldal külön lapokon, feltehetően korrektúrák, a hozzá tartozó levelezés, többe közt árajánlat 750 példány kiadására, valamint egy a szerző unokaöccsétől származó levél, amelyben említi a kéziratot valamint levélborítékok egy Heinrich v. Bund, feltehetően a szerző rokonának részére, Aradra és Debrecenbe. / Ferdinand v. Bund: "Böhmens Schweiz" manuscript in German, of the region known as Böhmische Schweiz (České Švýcarsko) from around 1850. Ca. 200 + 200 hand written pages. Very interesting details like famous aristocrat Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau's (1834-1904) dominion in Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice). To our information it has not been released as a book.

40 000 HUF
108,11
117,65
cca 1860 Wenczel Gusztáv (1812-1891.) bölcseleti és jogi doktor, egyetemi tanár családjából származó 3 db több oldalas kézirat, levelek,
14092.

4 000 HUF
10
1864 Bath, Gosztonyi Beatrix (1838-1890), a Hölgyvilág levelezőjének levele
14093.

1 000 HUF
1868 jegyzői irat, az orvosok, stb. juttatásáról
14094.

4 000 HUF
1881 Földvár, Wéber Róza szabászattanítónő levele Potsa József (1836-1903), Háromszék vármegye főispánja részére, a sepsiszentgyörgyi ipariskola által meghirdetett szabászattanítói állásra való jelentkezés tárgyában. Hátoldalán a választmányi ülés válaszával, Potsa József saját kezű aláírásával, szakadással.
14095.

1 000 HUF
14096.

8 000 HUF
1898 Telepy Károly (1828 - 1906) tájképfestő, az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat műtárnokának saját-kézzel írt levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére Holdkelte c. munkájának megvételéről
14097.

18 000 HUF
48,65
52,94
cca 1900 Heyer Artur (1872 - 1931) festőművész autográf levele Kézdi Kovács László festőművésznek 2 beírt oldal
14098.

3 400 HUF
9,19
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF