Antique

Number of items: 250

Párbaj-pisztoly. Belga típusú, mesterjegyes, XIX. sz. közepe. Jelzett. Szép állapotban 40 cm / Duell-gun pistol Belgian style, 19 th century hallmaked
12051.

80 000 HUF
216,22
235,29
12052.

70 000 HUF
189,19
205,88
Antik japán kabinet szekrényke. Kézzel festett lakk, fém veretekkel, 1868-1912 között, Meiji korszak, korának megfelelő állapotban, kulcs nélkül. 15x30x28,5 cm
12053.

100 000 HUF
270,27
294,12
Antik fali dugóhúzó, bronz, jelzés nélkül, h: 40 cm
12054.

60 000 HUF
162,16
176,47
Rovarlárva és báb típusok dioráma, Iskolai Taneszközök Gyára Budapest. 32,5x42cm
12055.

40 000 HUF
108,11
117,65
Oroszlános tajtékpipa, kopásokkal, tokban, h: 18 cm
12056.

80 000 HUF
216,22
235,29
Tevan Margit (1901-1978): Art Deco dísztál, 1930 körül, vörösréz, jelzett, kopásnyomokkal d:36 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész. Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányainak egy évében Tevan a kor leghíresebb aranyművészeinél az aranyművességre szakosodott: Richard Zutt és Kiss Ferenc . Mivel az ékszerkészítés nem érdekelte, később csatlakozott Vértes Árpád műhelyéhez, amely Stúdió néven volt ismertebb . 1927-ben feleségül ment Engel Miklós vegyészmérnökhöz és Budapestre költözött. Fiuk, Engel Tevan István ismert könyvillusztrátor volt.
12057.

60 000 HUF
162,16
176,47
Régi vaskeresztes, öntöttvas mozsár törővel, 1914-16 felirattal, kopottas, 14,5x14cm, h: 24 cm
12058.

Régi vaskeresztes, öntöttvas mozsár törővel, "1914-16" felirattal, kopottas, 14,5x14cm, h: 24 cm

36 000 HUF
97,30
105,88
12059.

80 000 HUF
216,22
235,29
Régi berber tőr, Koumya / Jambiya, szép állapotban, h: 42 cm
12060.

28 000 HUF
75,68
82,35
Keleti tőr, achát és kőberakásokkal, pengéje festett, h: 38 cm
12061.

Cancelled
Antik mongol kumisztartó kanna, kézzel készült, kopásokkal, kisebb horpadásokkal, m: 40 cm
12062.

36 000 HUF
97,30
105,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF