Engravings

Number of items: 42

Benczúr Gyula (1844-1920) után: Milleniumi hódolat. Kromolitográfia, papír. Jelzés nélkül. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 48x88 cm
10576.

15 000 HUF
38,66
39,47
14
Peter Krafft (1780-1856) festménye után: Zrínyi kirohanása. Kromolitográfia, papír, Ormai jelzéssel a litográfián. Jobb széle vágott. Üvegezett fakeretben. 54x77,5 cm
10577.

8 000 HUF
20,62
21,05
cca 1860-1880 Münchener Bilderbogen 40 db lapja, korabeli és történelmi népviseletekkel, katonai egyenruhákkal. Színezett fametszet, papír, jelzett a metszeten. Braun & Schneider kiadása. lap széle részben sérült. 42,5x33,5 cm
10578.

24 000 HUF
61,86
63,16
Alt, Rudolf (1812-1905): Pest abudai partról, litográfia, papír, a szerző Buda-Pest c. könyvéből (Bp., 1845), 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Lapméret 27x20 cm
10579.

Alt, Rudolf (1812-1905): Pest a'budai partról, litográfia, papír, a szerző "Buda-Pest" c. könyvéből (Bp., 1845), 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Lapméret 27x20 cm

6 000 HUF
15,46
15,79
1885 A budapesti Iparcsarnok nagy méretű acélmetszetű képe. A csarnokot az 1885-ös Országos Általános Kiállításra építették. 44x32 cm kis sérülésekkel
10580.

4 000 HUF
10,31
10,53
Morelli Gusztáv (1848-1909): Kolozsvár látképe, 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 13x19 cm
10581.

1 600 HUF
4,21
19
Háry Gyula (1864-1946) után, Morelli Gusztáv (1848-1909): Vajda-Hunyad vár, 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 13x18 cm
10582.

1 600 HUF
4,21
Morelli Gusztáv (1848-1909), Nagy Lázár (1861-1923) után: Kézdi-Vásárhely (Kézdivásárhely) piacza, 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 12x18 cm
10583.

1 600 HUF
4,21
Háry Gyula (1864-1946) után, Morelli Gusztáv (1848-1909): Maros-Vásárhely (Marosvásárhely) főtere, 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 11,5x18,5 cm
10584.

1 600 HUF
4,21
29
Morelli Gusztáv (1848-1909): Sepsi-Szent-György (Sepsiszentgyörgy), 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 12x18 cm
10585.

1 600 HUF
4,21
Háry Gyula (1864-1946) után, Morelli Gusztáv (1848-1909): A Bethlen-bástya Kolozsvárt, 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 13x17 cm
10586.

1 600 HUF
4,21
25
Morelli Gusztáv (1848-1909): A pozsonyi vár a hegység felől nézve, 1890-es évek. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 12x18 cm
10587.

1 000 HUF
2,58
2,63

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.