Books: Travelling, Local History

Number of items: 146

15000.

20 000 HUF
54,05
58,82
Richard Büttner: Reisen im Kongolande. Ausgeführt im Auftrage der Afrikanischen Gesellschaft in Deutschland. Leipzig, 1890, J. C. Hinrichssche Buchhandlung, XII+283 p.+ 1 (Dr. Richard Büttners Reisen zwischen Kongo und Quango, 29x29 cm) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
15001.

Richard Büttner: Reisen im Kongolande. Ausgeführt im Auftrage der Afrikanischen Gesellschaft in Deutschland. Leipzig, 1890, J. C. Hinrichs'sche Buchhandlung, XII+283 p.+ 1 (Dr. Richard Büttners Reisen zwischen Kongo und Quango, 29x29 cm) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.

20 000 HUF
54,05
58,82
Schneider, Siegmund - Imendörffer, Benno: Mein Österreich, mein Heimatland. Illustrierte Volks Vaterlandskunde des Österreichen Kaiserstaates. I-II. köt. Wien, (1915), Verlag für vaterländische Literatur, 1 (színes cimkép) t.+XXIII+521 p.+27 t., 1 (színes címkép) t.+X+508 p.+28 t. Gazdag képanyaggal illusztrálva, szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, könyvdíszekkel, kottákkal. Német nyelven. Kiadói díszes, aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos szennylapokkal, a borítókon némi kopással, összességében szép állapotban.
15002.

6 000 HUF
A Magas Tátra. Die Hohe Tatra. Tatry. Benne Divald Károly fekete-fehér fotóival. Dr. Szlávik Mátyás: Fürdők, nyaraló telepek, üdülő helyek, menházak ismertetése szövegben és képekben. Eperjes,[1913], Magyarországi Kárpát Egyesület támogatásával készítette Divald Grafikai Műintézete, 10 p.+32 t. (Divald Károly fekete-fehér fotói) +4+127 (Szlávik Mátyás: Fürdők, ... Lapszámozáson belül Divald Károly 27 egész oldalas fényképfelvételével.)+4 p.(Hirdetések.) Magyar, szlovák, és német bevezetőkkel, képaláírásokkal. Borító nélkül, az utolsó két lap levált, a címlap szakadt, foltos, rajta lapszéli hiánnyal, foltos lapokkal, pár lapot fordítva kötöttek be.
15003.

1 000 HUF
19
Heimler Károly: Sopron szabályrendeleteinek gyüjteménye. Sopron, 1937. Röttig-Romwalter ny. XI, [3] 598 p. Kiadói, javított papírborítóban
15004.

3 200 HUF
8,65
9,41
Sigray-alapítvány emlékünnepe Nagykőrösön 1911. szept. 10. A Sigray-alapítvány. Nagykőrös, 1912. Ottinger ny.. Aranyozott Gottermayer egészvászon kötés, címlap hiánnyal.
15005.

2 800 HUF
7,57
8,24
15006.

6 000 HUF
15007.

7 000 HUF
18,92
20,59
Baedeker, Karl: München und Südbayern. Oberbayern - Allgäu, Innsbruck - Stadt Salzburg. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1928, Karl Baedeker, XXXIV+(8)+356 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban.
15008.

3 000 HUF
Baedeker, Karl: Ober-Italien mit Ravenna, Florenz und Pisa. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1931, Karl Baedeker, LXXXII+654 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
15009.

4 000 HUF
Lollok Lénárd A Szent István királyról nevezett budapesti templom belsejének rövid ismertetése. A fölszentelés alkalmából közli -- prépost-plébános. Bp., 1905. Hornyánszky. 101+(1) p. + 17 tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban.
15010.

3 200 HUF
8,65
9,41
Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulatra vonatkozó kolligátum:   1890 Rövid kalauz a Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Muzeumának látogatói számára. Összeáll.: Téglás Gábor. Déva, 1890, Hirsch Adolf, 15 p.;  Alapszabály-tervezete a Hunyadmegyei Történelmi-, Régészeti- és (esetleg közművelődési) társulatnak. Déva, Hirsch Adolf, 11 p.;   1881 A Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Alapszabályai. Déva, 1881, Hirsch Adolf, 16 p.;  Egybekötve. Átkötött kemény-kötésben.
15011.

Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulatra vonatkozó kolligátum: 1890 Rövid kalauz a Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Muzeumának látogatói számára. Összeáll.: Téglás Gábor. Déva, 1890, Hirsch Adolf, 15 p.; Alapszabály-tervezete a Hunyadmegyei Történelmi-, Régészeti- és (esetleg "közművelődési") társulatnak. Déva, Hirsch Adolf, 11 p.; 1881 A Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Alapszabályai. Déva, 1881, Hirsch Adolf, 16 p.; Egybekötve. Átkötött kemény-kötésben.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF