Books: History

Number of items: 100

Kaulen Franz: Assyrien und Babylonien. Freiburg im Breisgau, 1899, Herdersche Verlagshandlung, 1 (címkép) t.+XIII+1+2+317+1+2 p.+9 (egészoldalas képtáblák) t. +2 (térkép táblák) t. Német nyelven. Ötödik kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, egy-két laza lappal.
15655.

2 000 HUF
Sainte-Beuve: Arczképek a franczia ujabbkori társadalomból. Ford., jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: Wohl Janka. Bp., 1888, MTA,(Révai-ny.),XIX+416+1 p. Aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15656.

2 400 HUF
Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat-Officina Nova. Első kiadás. Számos képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15657.

3 000 HUF
20
Rákóczi-tükör I-II. köt. Naplók, jelentések, emlékiratok a szabadságharcról. Vál., szerk., az előszót és a naplórészleteket, bevezető tanulmányokat írta: Köpeczi Béla és R. Várkonyi Ágnes. Magyar Századok. Bp.,1973,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15658.

1 800 HUF
Küzdelem, bukás, megtorlás. I-II. köt. Emlékiratok, naplók az 1848-49-es forradalom és szabadságharc végnapjairól. A kötet anyagát felkutatta, válogatta, szerkesztette, az előszót, a bevezetőket és a jegyzeteket írta: Tóth Gyula. Magyar Századok. Bp., 1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötésben, a gerincek kopottak, a 2. kötet foltos.
15659.

1 200 HUF
Wittman Tibor: Latin-Amerika története. A szerző, Wittman Tibor (1923-1972) által dedikált! 503 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
15660.

1 600 HUF
Az ezeréves Magyarország. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 1200 p. + 1 t. (kihajtható, színes melléklet 2 db térképpel). Első kiadás. Számos szövegközi fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban
15661.

7 000 HUF
18,92
20,59
3 db angol nyelvű könyv: The Neanderthals; The First Men; The First Cities. New York, 1973, Time-Life Books. Számos képpel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, Albert Nagy tulajdonosi bélyegzőkkel. + 1974 The National Geographic Society levele Albert Nagy részére, a társaság tagjává választásáról
15662.

6 000 HUF
Kohn Sámuel: Héber kutforrások és adatok Magyarország történetéhez. Bp., 1990, Akadémiai. Reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötés.
15663.

1 400 HUF
Dr. Iványi Béla: A római szent birodalmi széki Gróf Teleki család gyömrői levéltára (Archivum Gyömrőense gentis comitum Teleki de Szék). Szeged, 1931, Gr. Teleki Család Gyömrői Ága. Kiadói papírkötés, a borítón szakadásokkal, de egyébként jó állapotban.
15664.

3 000 HUF
Köpeczi Béla - R. Várkonyi Ágnes: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Történelmi Társulat 1. Bp., 1955., Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 5000 példányban.
15665.

2 400 HUF
Pethő Tibor: A Magyar Nemzet története. 1938-2018. Bp., 2018, Jaffa. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15666.

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF