Books: History

Number of items: 100

Görög és római Mythologia, vagyis a régi görögök és rómaiak költött isteneiknek és félisteneiknek mesés történetei. Fordította Kis János. Negyvennégy rézre metszett képekkel, melyek régi munkájú mesterségesen metszett kövekből rajzoltattak le. Pozsony, 1805, Wéber Simon Péter, 1 (rézmetszetű címkép) t. 279 p.+16 (rézmetszetű képtáblák) t. Félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, megviselt állapotban.
15643.

3 000 HUF
27
Császár Elemér: A magyar hún-mondák kérdésének mai állása. Irodalomtörténeti Füzetek 2. Bp., 1925., Pallas, 31 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, névbejegyzéssel.
15644.

2 800 HUF
7,57
8,24
Moór Elemér: Volt-e magyar hunmonda? Bp., 1923, Szerzői, (Neuwald Illés-ny.), 43+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval.
15645.

2 400 HUF
Dr. Kuzsinszky Bálint: Aquincum és az ó-budai ásatások. Újra leírta Kuzsinszky Bálint. Egy melléklettel és 12 szövegképpel. Bp., 1900, k.n. 32 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
15646.

1 600 HUF
Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Szerk.: Dr. Máday Béla. Bp., 1943, Fiatal Magyarság Szövetség. 62 p. Kiadói papírkötés, a borítón folttal, lapok alja kissé foltos, borító hátoldalán tollas firkával.
15647.

2 000 HUF
Gróf Teleki Pál: Beszédek 1939. Bp., Stádium. Kiadói papírkötés, gerince sérült, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
15648.

2 000 HUF
Gróf Teleki Pál: Magyar nemzetiségi politika. Bp., 1940., Stádium, 30 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, máskülönben jó állapotban.
15649.

2 000 HUF
Magyarország az új Európában. Teleki Pál gróf két beszéde. 1940. december 3. - 1940. december 19. Bp., 1941, Stádium. Papírkötésben, foltos borítón intézményi bélyegzővel és ceruzás firkával.
15650.

3 000 HUF
Ablonczy Balázs: Teleki Pál. (Egy politikai életrajz vázlata.) Élet-kép sorozat. Bp.,2000,Elektra. Kiadói kartonált papírkötés.
15651.

2 200 HUF
5,95
6,47
Tatai Molnár Magdolna: A jászok és kúnok története. Szeged, 1937, Árpád Nyomda. 83p. Papírkötésben, kissé foltos borítóval.
15652.

2 000 HUF
Andrássy Gyula, gróf: Kinek bűne a háború? Bp. 1915. Franklin-Társulat. 109 p. Foltos papírborítékban, hiányzó címlappal (?), sérült gerinccel, részben elváló könyvtesttel, első néhány lap széle kissé foltos.
15653.

1 200 HUF
Tóth András: Az erdélyi románság története. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 13. sz. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, foltos borítóval.
15654.

1 400 HUF
25

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF