Books: History

Number of items: 100

Szádeczky Kardoss Lajos: Az oláhok Erdélybe törése és kiveretésük 1916-17. I-II. köt. [Bp.,1934],Makkay Zoltán, (Merkantil-ny.), 291 p.+ 12 (fekete-fehér fotók) t. + 7 (térképek) t. + 278 p.+5 (4 fekete-fehér fotó, 1 kézirat hasonmás) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, de egyébként szép állapotban.
15631.

50 000 HUF
135,14
147,06
Sellye Ibolya: Császárkori emailmunkák Pannóniából. Les Bronzes Émaillés de la Pannonie Romaine. Avec une appendice par K. Exner. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Univiversitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes Ser 2., Fasc 8. Bp., 1939., Institu de Numismatique de dArchéologie de lUniversité Pierre Pázmány, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 91 p.+ XX t. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borító sérült, levált, a szöveges rész felvágatlan, a képtábla mellékletek hiánytalanok.
15632.

Sellye Ibolya: Császárkori emailmunkák Pannóniából. Les Bronzes Émaillés de la Pannonie Romaine. Avec une appendice par K. Exner. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Univiversitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes Ser 2., Fasc 8. Bp., 1939., Institu de Numismatique de d'Archéologie de l'Université Pierre Pázmány, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 91 p.+ XX t. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borító sérült, levált, a szöveges rész felvágatlan, a képtábla mellékletek hiánytalanok.

20 000 HUF
54,05
58,82
15633.

5 000 HUF
15634.

9 000 HUF
24,32
26,47
15635.

4 800 HUF
12,97
14,12
15636.

5 000 HUF
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+3 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
15637.

5 000 HUF
Kálti Márk: Képes Krónika. - - krónikája a magyarok tetteiről. Chronicum Pictum. Marci de Kalt Chronica de Gestis Hungarorum. Fordította és a jegyzeteket összeállította Geréb László. Bevezetéssel ellátta: Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválasztotta: Berkovits Ilona. Monumenta Hungarica III. Bp., 1959., Magyar Helikon. 254+2 p. Kiadói, aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval. Számozott (8./700) példány.
15638.

6 000 HUF
Lelbach Gyula: Bácskai katonacsaládok története. Bp., 2011, szerzői magánkiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15639.

6 000 HUF
Lelbach Gyula: Romba dőlt világ. Képek és történetek a Délvidék múltjából. Bp., 2009, Akaprint. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15640.

6 000 HUF
Matuz József: Az oszmán birodalom története. Ford.: Schweiger István. Bp.,1990,Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés,kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, jó állapotban.
15641.

5 000 HUF
Moravcsik Gyula: Az árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Összegyűjtötte, ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: - - . Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
15642.

7 000 HUF
18,92
20,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF