A Nemzeti Szalon művészeti egyesület első representativ Duna-kiállításának katalogusa, 1933 január hó. H.n., 1933, k.n. Sárdy Brutus (1892-1970), a kiállítás egyik részvevőjének autográf feliratával a műtárgyjegyzékben szereplő festménye mellett ("Megvette a főváros"). Kiadói papírkötés, hajtásnyommal.
Az Ernst-Múzeum Kiállításai CLXIV. XXV. Jubileumi évünk. Koszta József festőművész, Szentgyörgyi István szobrászművész, URumoff Péter (Szófia) festőművész gyűjteményes kiállítása. A kiállítást rendezte: Ernst Lajos és Dr. Lázár Béla. Lázár Béla előszavával. Bp., 1937, Ernst-Múzeum, 15 p. Kiadói papírkötés, bejelölésekkel.
Barcsay Jenő, Dési-Huber István, Domanovszky Endre, Gadányi Jenő, Gróf Pálffy Péter festőművészek, és Borsos Miklós szobrászművész műveinek kiállítása. 1943. május 2.-től május 16-ig. Rendezte: Petrovics Elek. Bp., 1943.,Gróf Almásy - Teleki Éva Művészeti Intézete, 12 p. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal, ceruzás korabeli jegyzetekkel, bejegyzéssel.
Rippl-Rónai József emlékkiállítása. Petrovics Elek és Lázár Béla előszavával. Az Ernst-Múzeum századik kiállítása. Bp., 1928., Ernst-Múzeum, 1 (színes) t.+23 p+5 t. Fekete-fehér és 1 db színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, egyik lap reprodukciót nem érintő hiánnyal, két lap összeragadva. Ritka!
Az Ernst-Múzeum Kiállításai LXXXVI. Csoportkiállítás: Goebel Jenő, Góth Móric, Gy. Szabó Kálmán, Pártay István, Vidovszky Béla és Weil Erzsébet. A kiállítást rendezték: Ernst Lajos és Lázár Béla. Bp., 1926, Ernst-Múzeum, 15 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzésekkel.
Az Ernst-Múzeum Kiállításai CVII. Csoportkiállítás: Herman Lipót festményei, Gárdos Aladár szobrai, francia mesterek rajzai. Bp., 1929, Ernst-Múzeum, 22+2 p.+6 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Vastagh György Állatszobrainak jegyzéke. Bp.,[1929], Élet-ny.,39 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírkötés.
A Képzőművészeti Társulat 80 éves fennállását megünneplő jubileumi kiállítás képes tárgymutatója. 1941 február - április. Bp., 1941., Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 33+3 p.+20 t Basilides Sándor, Csók István, Edvi Illés Aladár, Feszty Masa, Haranghy Jenő, Jeges Ernő, Kacziány Aladár, Komáromi Kacz Endre, Nagy Sándor, Viski János és mások munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, javított kötéssel.
Nemzeti Képzőművészeti Kiállítás képes tárgymutatója. 1935 március 24 - május 15. Bp., 1935., Országos Magyar Képzőművészeti Társulat,(Athenaeum-ny.), 31 p.+24 t. Benne Balló Ede, Dudits Andor, Fényes Adolf, Bosznay István, Edvi Illés Aladár, Csók István, Iványi Grünwald Béla, Knopp Imre, Márk Lajos, Szlányi Lajos, Magyar Mannheimer Gusztáv, Glatz Oszkár, Mérő István, Koszta József, Vaszary János, Kukán Géza, Winkler László, Kézdi Kovács László, Nádler Róbert, Burghardt Rezső, Áldor János László, Mattyasovszky Zsolnay László, Márton Ferenc, Berény Róbert, Szőnyi István, Istokovits Kálmán, Zombory Moldován Béla, Márffy Ödön, Udvary Pál, Komáromi Kacz Endre, Bernáth Aurél, Maróthi Major Jenő, Barkász Lajos, Báró Hatvany Ferenc, Vidovszky Béla, Kontuly Béla, Molnár C. Pál, Mihálovits Miklós, festményeivel, és grafikáival, valamint Zala György, Tóth István, Berán Lajos, Damkó József, Szentgyörgyi István, Ligeti Miklósné, Lux Elek, Kernstok Gina, Telcs Ede, Medgyessy Ferenc szobraival illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Az Ernst-Múzeum Csoportkiállítás: Holló László, haranglábi Nemes József, Vydai-Brenner Nándor, Schossberger Klára bárónő és Weil Erzsi festőművészek. A kiállítást rendezták: Ernst Lajos és Lázár Béla. Bp., 1930, Ernst Múzeum, 14+2 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzésekkel.