Books: Travelling, Local History

Number of items: 184

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XI. toldalékkal. 1845-ik évi kiadás. Pest, 1845, Trattner-Károlyi, 330+96+XVI p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, bejegyzésekkel, térkép nélkül (!)
15000.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, 's III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XI. toldalékkal. 1845-ik évi kiadás. Pest, 1845, Trattner-Károlyi, 330+96+XVI p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, bejegyzésekkel, térkép nélkül (!)

16 000 HUF
41,03
42,11
Szentpéteri Kun Ágota: A debreceni református nagytemplom (1805-1827.) Debrecen, 1930, Városi Nyomda, 44 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, bélyegzéssel.
15001.

7 000 HUF
17,95
18,42
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856., Szent István-Társulat, (Herz János-ny.), 1 (címkép, Colombus Kristóf portréja) t. +VI+2+406 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói sérült, hiányos papír-kötés, felvágatlan lapokkal.
15002.

2 400 HUF
6,15
6,32
Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin. Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
15003.

8 000 HUF
20,51
21,05
Ossendowski: Lenin I-II. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin-Társulat. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15004.

8 000 HUF
20,51
21,05
10
15005.

6 000 HUF
15,38
15,79
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Száz képpel és térképekkel. Bp., Franklin Társulat, é.n. Kiadói aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben.
15006.

6 000 HUF
15,38
15,79
Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15007.

3 400 HUF
8,72
8,95
15008.

1 200 HUF
3,08
3,16
15009.

5 000 HUF
12,82
13,16
Baedeker: Svájc útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Schweiz tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1920. Baedeker. Egészvászon kötésben .kopott, hozzá még 5 db térkép
15010.

2 000 HUF
5,13
5,26
Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904, Karl Baedeker. Dreiundzwanzigste Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
15011.

1 800 HUF
4,62
4,74

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 426:
Viewing: from 19 September to 22 September
Payment deadline is 7 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.