Number of items: 346

Balázs Béla: Kalandok és figurák. Vázlatok. Gyoma, 1918., Kner Izidor, 1 (címkép, Balázs Béla arcképe)+203 p. Első kiadás. A címlap Kozma Lajos munkája. Korabeli avantgárd egészvászon-kötés, (Kner Erzsébet-kötés?), festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
17362.

3 000 HUF
Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelangs Verlag - Hasegawa.Gazdagon illusztrált német nyelvű táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, foltos.
17363.

Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa.Gazdagon illusztrált német nyelvű táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, foltos.

3 000 HUF
Jókai Mór: Kakas Márton tolltaraja. Összekötve kiválogatott versei, levelei, és apróbb elbeszéléseiből. I-II. köt. Pest, 1860., Heckenast Gusztáv, VI+2+160; VI+2+160 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal, egy lapon lapszéli kis sérüléssel, a II. rész címlapján possessori bejegyzéssel, egy lapon ceruzás firkával, az utolsó lapon bejegyzésekkel.  Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
17364.

3 000 HUF
21
Krasznahorkai László: Kegyelmi viszonyok. H.n., 1997, Q.E.D. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
17365.

3 000 HUF
Bata Mór: A Médiumokról. Allan Kardec nyomán a Budapesti Szellembúvárok Egyletének megbízásából. Bp., 1901., Budapesti Szellembúvárok Egylete, 219 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két foltos lappal, pár lapon bejelöléssel.
17366.

Bata Mór: A Médiumokról. Allan Kardec nyomán a "Budapesti Szellembúvárok Egyletének" megbízásából. Bp., 1901., Budapesti Szellembúvárok Egylete", 219 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két foltos lappal, pár lapon bejelöléssel.

3 800 HUF
10,27
11,18
Német olvasmányok. Az írók rövid életrajzaival és a német irodalomtörténet vázlatával kézikönyvül felsőbb osztályu tanulók számára. Pest, 1864., Heckenast Gusztáv, VIII+318 p. Korabeli átkötött kopott félvászon-kötés, festett lapélekkel, néhány lapon ceruzás bejelöléssel, néhány lapon javítással.
17367.

3 000 HUF
Cholnoky Viktor: Az alerion-madár vére. Elbeszélések. Bp., 1912., Franklin. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, Könyves M.-kötés (Kecskemét), márványozott lapélekkel, jó állapotban.
17368.

2 000 HUF
William Shakespeare: A vihar. Babits Mihály fordítása. Országh László bevezető tanulmányával. / The Tempest of Shakespeare. With a Hungarian version by Mihály Babits. Bp.,1957., Corvina. Angol nyelven. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (382./500) példány.
17369.

2 000 HUF
George Tabori (Tábori György): Mein Kampf. Leipzig, 2004, Ernst Klett Schulbuchverlag. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
17370.

3 000 HUF
Krúdy Gyula: Őszi versenyek. Gyoma, 1946, Válasz (Kner Izidor-ny.), 111+(1) p. Szabó Vladimir illusztrációival. Kiadói papírkötés, a borítón és a lapok szélén kisebb ázásnyomokkal. Számozott (702.) példány.
17371.

1 800 HUF
Luis Vélez de Guevara: A sánta ördög. Szegő István fordítását átdolgozta: Benyhe János. Kondor Béla rézkarcaival. Bp., 1962, Európa. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a borítón ragasztással, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. Megjelent 5000 példányban.
17372.

2 800 HUF
7,57
8,24
Charles DIckens: Karácsonyi ének. Kísérteties karácsonyi történet. Ford:: H. László Éva. Kárpáti Aurél bevezetőjével. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp.,1943,Officina, 123+1 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, eredeti kiadói papír védőborítóban. Megjelenésének 100. évfordulójára, Kolozsváry Sándor színes rajzaival.
17373.

Charles DIckens: Karácsonyi ének. Kísérteties karácsonyi történet. Ford:: H. László Éva. Kárpáti Aurél bevezetőjével. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp.,1943,Officina, 123+1 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, eredeti kiadói papír védőborítóban. "Megjelenésének 100. évfordulójára, Kolozsváry Sándor színes rajzaival."

2 000 HUF
20

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF