Books: Judaica

Number of items: 24

Magyar Zsidó Almanach. I. évfolyam. Szerk.: Dr. Patai József. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomda. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer N.-féle kötés, kissé sérült borítóval
17223.

8 000 HUF
20,51
21,05
Kőrösy Ferenc: Egy asszimiláns zsidó cionizmusa. A szerző, Szántói Kőrösy Ferenc/ (Francis de Korosy (1906-1997) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1944,(Springer Gusztáv-ny.), 95 p. Tűzött papírkötés, foltos, megviselt állapotban.
17224.

5 000 HUF
12,82
13,16
Cecil Roth: Zsidó középkor. Javne Könyvek 11. Bp.,[1943.], Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 163 p. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
17225.

3 000 HUF
7,69
7,89
17226.

600 HUF
1,54
1,58
Mezey Ferenc: Rajzok a magyar zsidó életből. Népszerű Zsidó Könyvtár 15. Szerk.: Bánóczi József és Gábor Ignác. [Bp.,1925,] Népszerű Zsidó Könyvtár,[Globus-ny.], 45+3 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé foltos borítóval.
17227.

2 000 HUF
5,13
5,26
2 db judaika témájú minikönyv: Jewish feasts + Judaika imakönyv
17228.

3 000 HUF
7,69
7,89
Benoschofsky Ilona: Magyarországi zsidó művészet (h. n., é. n.). Számozott (74/100), valódi bőrkötésben
17229.

3 000 HUF
7,69
7,89
16
17230.

4 400 HUF
11,28
11,58
17231.

3 800 HUF
9,74
10,00
Scheiber Sándor 2 könyve: Scheiber Sándor: Folklór és tárgytörténet. III. köt. Bp., 1984, Magyar Izraeliták Országos Képviselete, 623 p. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2100 példányban. + A budapesti Zsidó Múzeum. Szerk.: Benoschofsky Ilona és Scheiber Sándor. Bp., 1987, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17232.

2 200 HUF
5,64
5,79
László Károly: Az út Auschwitz felé. Tóparti nyaralás. Bp., 2004., Mundus. Kiadói kartonált papírkötés,
17233.

2 000 HUF
5,13
5,26
Lebovits Imre: Zsidótörvények - zsidómentők. Bp., 2007., Ex Libris. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17234.

2 000 HUF
5,13
5,26

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 426:
Viewing: from 19 September to 22 September
Payment deadline is 7 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.