Books: History

Number of items: 144

Képes Krónika. Kálti Márk krónikája a magyarok tetteiről. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerincnél és sarkoknál kopott.
15648.

4 000 HUF
Csuray Károly: A magyarság, mint faj és nemzet. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1935., Madách,(Ladányi Jánosné-ny.), 144 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van.
15649.

4 000 HUF
11
Őseredetű magyar személynevek tára. Gyűjtötték Gáborjáni Szabó Mihály és Gáborjáni Szabó Szabolcs Bendegúz Csaholcon. Gyula, 1936.,Dürer, 82+2 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval.
15650.

Őseredetű magyar személynevek tára. Gyűjtötték Gáborjáni Szabó Mihály és Gáborjáni Szabó Szabolcs Bendegúz Csaholcon. Gyula, 1936.,"Dürer", 82+2 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval.

4 000 HUF
Rugonfalvi Kiss István: A magyar nemzet hivatása. Magyar Ut Könyvek. Bp., 1936., Magyar Ut, 36+1 p. Kiadói papírkötés, tiszteletpéldány bélyegzésekkel.
15651.

2 000 HUF
14
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. (Toronto, 1981), Katolikus Magyarok Vasárnapja, (6)+172 p. Harmadik, emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón néhány kis folttal. (Az 1922-es második kiadással megegyező, hasonmás kiadás.)
15652.

3 800 HUF
10,27
11,18
Szekfű Gyula: Bethlen Gábor. Magyar Szemle Társaság I. köt. Bp.,1929, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon-kötés, eredeti kiadói sérült, részben hiányos papír védőborítóban.
15653.

2 400 HUF
M. Mészáros Károly: III. Napóleon francia császár élettörténete annak trónraléptéig. Debrecen, 1861, Telegdi K. Lajos. Kiadói papírkötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
15654.

3 000 HUF
Karácsonyi János: Magyarország és a nyugati nagy egyházszakadás. Felavató értekezés. Nagyvárad, 1885, Hűgel Ottó-ny., 89+(1) p. Sérült, ragaszott papírkötésben.
15655.

3 600 HUF
9,73
10,59
Zsoldos Attila: Az Árpádok és alattvalóik. (Magyarország története 1301-ig). Történelmi Kézikönyvtár. Debrecen, 1997, Csokonai. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés.
15656.

2 800 HUF
7,57
8,24
Gróf Teleki Pál: Magyar nemzetiségi politika. Bp., 1940., Stádium, 30 p. Kiadói papírkötés.
15657.

2 000 HUF
Bak Borbála: Magyarország történeti topográfiája. A honfoglalástól 1950-ig. História Könyvtár Monográfiák 9/I. Bp., 1997, História-MTA Történettudományi Intézet. 5 db térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.
15658.

2 800 HUF
7,57
8,24
Pinczési Pál: A csehszlovákiai eseményekről. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15659.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF