Books: History

Number of items: 144

Georgius Pray: Annales veteres Hunnorum, Avarum et Hungarorum. [Vindobonae, 1761., Typis Georgii Ludovici Schulzii], 2 sztl. lev.+388 l.+3 sztl. lev. + 1 (rézmetszetű kihajtható térkép) t. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, az első két lap, közte a címlap hiányzik, az első 2 sztl. lev. kisebb mint a többi lap, az utánuk jövő lapok szélei foltosak, és a két alsó sarkán, kis szöveget nem érintő hiánnyal, foltos lapokkal. Ritka!
15624.

20 000 HUF
51,28
52,63
A honfoglalás kor kutatásának legújabb eredményei. Tanulmányok Kovács László 70. születésnapjára. Szerk:: Révész László, Wolf Mária. Monográfiák a Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszékéről Szeged, 2013., Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszék. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15625.

20 000 HUF
51,28
52,63
Breviculum Praxis Imperialis Aulicae, ex Aurea Bulla, Recessu Imperii de anno 1654: Capitulatione Imperatoris Josephi, Concordatis Germaniae et Decretis Communibus collectum. Cum Privilegio Caesareo. Francofurti ad Moen, 1709., Apud Jo. Philipp. Andreae, 16+280+60 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a címlapon kis hiánnyal.
15626.

12 000 HUF
30,77
31,58
Zinner Tibor: A kádár megtorlás rendszere. Arc és álarc sorozat. A szerző, Zinner Tibor (1948-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Bp., 2001., Hamvas Béla Kultúrakutató Intézet. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
15627.

7 000 HUF
17,95
18,42
Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.
15628.

20 000 HUF
51,28
52,63
Farkas Albert (szerk.): Országgyűlési emlékkönyv 1866, 1867. Pest, 1847, Heckenast. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15629.

8 000 HUF
20,51
21,05
15630.

3 200 HUF
8,21
8,42
Altenburger Gyula: Magyar politika a háború után. Bp., 1916., Kókai Lajos. Átkötött félvászon-kötés.
15631.

6 000 HUF
15,38
15,79
15632.

6 000 HUF
15,38
15,79
Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. [Öt kötetbe kötve.] Ford.: Szabó Richárd és Dienes Lajos. Pest, 1864, Ráth Mór. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, a 7-8. kötetben foltos lapokkal.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15633.

5 000 HUF
12,82
13,16
13
Érszegi Géza (szerk.): Sigilla Regum - Reges Sigillorium - Királyportrék a Magyar Országos Levéltár pecsétgyűjteményéből. Bp., 2001. Magyar Képek, Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval
15634.

4 000 HUF
10,26
10,53
Horváth Mihály: Magyarország történelme. II-IV., VI. köt. (4 kötet.) Pest, 1871-1872., Heckenast Gusztáv. Második kiadás. Kiadói papírkötésekben, egy borítón kis hiánnyal, egy másikon szakadással és kis lyukkal, az egyik könyvtest szétvált, foltos lapokkal.
15635.

3 800 HUF
9,74
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 426:
Viewing: from 19 September to 22 September
Payment deadline is 7 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.