Books: History

Number of items: 144

Georgius Pray: Annales veteres Hunnorum, Avarum et Hungarorum. [Vindobonae, 1761., Typis Georgii Ludovici Schulzii], 2 sztl. lev.+388 l.+3 sztl. lev. + 1 (rézmetszetű kihajtható térkép) t. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, az első két lap, közte a címlap hiányzik, az első 2 sztl. lev. kisebb mint a többi lap, az utánuk jövő lapok szélei foltosak, és a két alsó sarkán, kis szöveget nem érintő hiánnyal, foltos lapokkal. Ritka!
15624.

20 000 HUF
54,05
58,82
A honfoglalás kor kutatásának legújabb eredményei. Tanulmányok Kovács László 70. születésnapjára. Szerk:: Révész László, Wolf Mária. Monográfiák a Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszékéről Szeged, 2013., Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszék. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15625.

20 000 HUF
54,05
58,82
Breviculum Praxis Imperialis Aulicae, ex Aurea Bulla, Recessu Imperii de anno 1654: Capitulatione Imperatoris Josephi, Concordatis Germaniae et Decretis Communibus collectum. Cum Privilegio Caesareo. Francofurti ad Moen, 1709., Apud Jo. Philipp. Andreae, 16+280+60 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a címlapon kis hiánnyal.
15626.

12 000 HUF
32,43
35,29
Zinner Tibor: A kádár megtorlás rendszere. Arc és álarc sorozat. A szerző, Zinner Tibor (1948-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Bp., 2001., Hamvas Béla Kultúrakutató Intézet. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
15627.

7 000 HUF
18,92
20,59
Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.
15628.

20 000 HUF
54,05
58,82
Farkas Albert (szerk.): Országgyűlési emlékkönyv 1866, 1867. Pest, 1847, Heckenast. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15629.

8 000 HUF
Jancsó Árpád - Balla Loránd: Temesvár régi ábrázolásai. 16-18. század. Marosvásárhely, 2005, Mentor Kiadó. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15630.

3 200 HUF
8,65
9,41
Altenburger Gyula: Magyar politika a háború után. Bp., 1916., Kókai Lajos. Átkötött félvászon-kötés.
15631.

6 000 HUF
15632.

6 000 HUF
Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. [Öt kötetbe kötve.] Ford.: Szabó Richárd és Dienes Lajos. Pest, 1864, Ráth Mór. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, a 7-8. kötetben foltos lapokkal.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15633.

5 000 HUF
13
Érszegi Géza (szerk.): Sigilla Regum - Reges Sigillorium - Királyportrék a Magyar Országos Levéltár pecsétgyűjteményéből. Bp., 2001. Magyar Képek, Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval
15634.

4 000 HUF
Horváth Mihály: Magyarország történelme. II-IV., VI. köt. (4 kötet.) Pest, 1871-1872., Heckenast Gusztáv. Második kiadás. Kiadói papírkötésekben, egy borítón kis hiánnyal, egy másikon szakadással és kis lyukkal, az egyik könyvtest szétvált, foltos lapokkal.
15635.

3 800 HUF
10,27
11,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF