Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 30

cca 1794 [Baróti Szabó Dávid - Vanie?re, Jacques]: A paraszti majorságról. hn., én., nyn. Feltehetőleg a 2. kiadás (Kassa, Landerer, 1794], 17-408+6 p. Borító nélküli példány, egy lap levált, a kötése laza, hiányos, foltos lapokkal, pótlásra, restaurálásra szorul.
17102.

cca 1794 [Baróti Szabó Dávid - Vanie?re, Jacques]: A' paraszti majorságról. hn., én., nyn. Feltehetőleg a 2. kiadás (Kassa, Landerer, 1794], 17-408+6 p. Borító nélküli példány, egy lap levált, a kötése laza, hiányos, foltos lapokkal, pótlásra, restaurálásra szorul.

1 000 HUF
2,56
2,63
32
Kardos Árpád: Házi- és udvarkertek berendezése. Bp., Pátria. Kiadói foltos félvászon kötés, kopottas állapotban.
17103.

5 000 HUF
12,82
13,16
Magyarország agrártörténete. Agrártörténeti tanulmányok. Szerk.: Orosz István, Für Lajos, Romány Pál. Bp., 1996., Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
17104.

5 000 HUF
12,82
13,16
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1907.,Athenaeum. Kilencedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal, foltos lapokkal, megviselt állapotban.
17105.

4 800 HUF
12,31
12,63
[Magyar Elek]: Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., 1933, Athenaeum, 510+(1) p. Kissé viseltes kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, kijáró lapokkal.
17107.

2 000 HUF
5,13
5,26
9
Dely Mátyás 2 műve: Sertéstenyésztés. Harmadik kiadás.; Állatorvosi jó tanácsok. Negyedik könyv. A beteg sertés orvoslása. Bp., 1898-1876, Franklin, 118+2; 168 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne jegyzetlapokkal, újságcikkekkel, névbélyegzéssel.
17108.

2 800 HUF
7,18
7,37
25
Kolligátum, 3 műből:   Farkas Mihály: Az év tizenkét hónapja. Mezei és kertgazdászati teendők havi emlékeztetője. Kiváló tekintettel hazánk éghajlati viszonyaira.;   Grubiczy Géyza - Marc Ferenc: A zöldségtermesztés. Gyakorlati útmutatás a konyhakersztésetben. Bouché J. után, hazai viszonyainkhoz alkalmazva, írta: - -;   Lutter Sándor: A méter-mérték ismertetése és az új mértékekkel való számolási mód. Tanodai és magánhasználatra. Második kiadás.   Bp., 1892-1875, Franklin-Légrády, 172+4;4+136;64 p.  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, névány aláhúzással, bejelöléssel, névbélyegzéssel.
17109.

2 800 HUF
7,18
7,37
Stern Marianna: Olajszakácskönyv. Kitűnően bevált receptek gyűjteménye. Bp., én., Meinl Gyula, 19 p. Kiadói papíkrötés.
17110.

1 800 HUF
4,62
4,74
11
Kapitán Mária: Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. Bp., 1942., Szerzői. VI. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
17111.

1 800 HUF
4,62
4,74
Bodnár Éva: (Tea)sütemények könyve. Bp., é.n. (cca 1910), Korvin Testvérek, 46 p. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes, sérült állapotban, foltos, hiányos borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal.
17112.

1 000 HUF
2,56
2,63
14
cca 1930 Dr. Oetker sütemény receptek receptfüzet 31p.
17113.

1 000 HUF
2,56
2,63
Nagy Szaffina: Gyors, egyszerű, nyers, vegán ételek Szaffina fűszerkonyhájából. I. köt. DEDIKÁLT példány. Szerzői kiadás. Miskolc, 2011., Könyvműhely-ny. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
17114.

1 200 HUF
3,08
3,16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 426:
Viewing: from 19 September to 22 September
Payment deadline is 7 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.